5 urodowych postanowień noworocznych - jakich grzechów nie popełnimy w tym roku? 

Pierwszy tydzień Nowego Roku to perfekcyjny czas na zmiany. Obiecujemy sobie codziennie ćwiczyć mięśnie brzucha i wykonywać przysiady, słodycze wymieniając na zielone sałatki oraz odmładzające smoothies. I nawet jeśli w tym roku nie planujesz wcielić w życie żadnych postanowień, gwarantujemy, że zaraz zmienisz zdanie. Tym razem pod lupę bierzemy z pozoru niewinne urodowe grzechy, popełniane przez nas każdego dnia. Wśród nich wyróżniamy popularne rytuały, o których szkodliwości nie miałaś pojęcia! I nie mamy tu na myśli kolorowych drinków wypitych podczas sobotniej nocy. Czas zajrzeć w głąb swojej kosmetyczki i dokonać w niej gruntownych zmian.

1. Urodowe postanowienia noworoczne: Uporządkuj kosmetyczkę

5 urodowych postanowień noworocznych, fot. Fotolia

Uporządkuj swoją kosmetyczkę! To dobry moment, by wyczyścić pędzle do nakładania makijażu, których używasz każdego dnia. Na aplikatorach do fluidu, pudru, różu i cieni gromadzi się najwięcej szkodliwych bakterii. Nakładając make up konfrontujesz je ze skórą, w wyniku czego infekujesz pory twarzy, co prowadzi do wysypek, trądziku oraz poważniejszych zakażeń. Nie kończymy na tym kroku urodowych rewolucji - przyszedł czas, by opróżnić toaletkę z zalegających w niej przeterminowanych kosmetyków. Stary tusz do rzęs, cienie i korektory w płynie, których termin upłynął kilka miesięcy temu, nie nadają się już do ponownego użytku - nakładanie ich na twarz tylko podrażni cerę i wywoła masę wyprysków.

 

2. Urodowe postanowienia noworoczne: Dokładniej wykonuj demakijaż oczu

5 urodowych postanowień noworocznych, fot. Fotolia

Chcesz uniknąć przedwczesnych zmarszczek wokół oczu? W takim razie przygotuj się na zmianę pewnego codziennego nawyku. Od teraz za każdym razem, gdy dokonujesz demakijażu, unikaj mocnego pocierania delikatnej skóry w okolicach rzęs. Wystarczy, że nałożysz na wacik olej kokosowy, by zmyć z powiek nawet najcięższy make up. Szybkie i gwałtowne ruchy służące oczyszczeniu naskórka  z fluidu, cieni i czarnego tuszu przyczyniają się do powstawania kręgów pod oczami i wyciągnięcia się skóry. Jeśli nie lubisz poświęcać na demakijaż zbyt wiele czasu, zmywaj make up przed snem z pomocą specjalnych, nawilżających chusteczek (w których składzie brak alkoholu). 

 

3. Urodowe postanowienia noworoczne: Zmniejsz ilość produktów do pielęgnacji skóry 

5 urodowych postanowień noworocznych, fot. Fotolia

Więcej nie oznacza lepiej. Może czas na ograniczenie specyfików do ciała, nakładanych na skórę każdego dnia? Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i czas spędzony na kolejnych urodowych zakupach, a Twoja skóra na pewno się Tobie odwdzięczy. Nadmiar chemicznych substancji zawartych w kremach, tonikach, płynach do demakijażu, czy fluidach często przyczynia się do zatkania porów i pogorszenia się stanu cery. Zamiast inwestować w kolejne produkty do codziennej pielęgnacji, postaw na naturalne olejki (olejek arganowy, kokosowy, masło kakaowe i masło shea), organiczne serum, lub kosmetyki do makijażu na bazie roślinnych składników. Twarz przemywaj wodą różaną, czy domowym tonikiem z zielonej herbaty.

 

4. Urodowe postanowienia noworoczne: Skontroluj stan swojej skóry u specjalisty

5 urodowych postanowień noworocznych, fot. Fotolia

Wprowadź w życie nowy nawyk - kontroluj stan swojej skóry u specjalisty przynajmniej raz w ciągu roku. Nie bagatelizuj brodawek i pieprzyków, które się rozrastają. Pilnuj również zmian na skórze w postaci zaczerwienień, czy miejscowego łuszczenia się naskórka. Każdy z tych "drobiazgów" może okazać się z czasem poważnym problemem, trudniejszym do natychmiastowego wyleczenia.

 

5. Urodowe postanowienia noworoczne: Dobierz pielęgnację dla Twojego typu skóry

5 urodowych postanowień noworocznych, fot. Fotolia

Koniec z przypadkowymi kosmetykami do codziennej pielęgnacji! Dowiedz się, jaki jest typ Twojej cery i skup się na doborze odpowiednich preparatów. Zbawienne dla skóry twarzy maseczki z powodzeniem wykonasz w domu metodą diy, jednak warto wiedzieć jaki typ olejków i glinek należy w nie wkomponować, by uzyskać oczekiwany efekt. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie ciała (pijąc przynajmniej 2 litry wody dziennie) i unikaj kwasów w składzie kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Postaraj się, aby w roku 2016 przynajmniej jeden dzień w tygodniu poświęcać na domowe SPA dla urody. Dzięki temu będziesz mieć dobre samopoczucie, a na Twojej twarzy nie odbiją się skutki zmęczenia, czy stresu. 

Tekst: Zuzanna Ludwig / Green City Life