Cierpliwość się opłaciła! "Stranger Things" powraca w wielkiej chwale i nie są to puste słowa. Właśnie obejrzeliśmy nowe odcinki i już wiemy, że chcemy więcej. Jeśli jeszcze nie wcisnęliście "play" to lepiej to zróbcie. Nie wierzycie? W takim razie przeczytajcie nasze powody:

Millie Bobby Brown ma swoją markę kosmetyków wegańskich. Co znajdziemy w ofercie Florence by Mills? >>

Ten serial pobił rekord oglądalności na Netflix! Chodzi o produkcję, która miała premierę na początku lipca >>

Jak gwiazdom "Stranger Things" smakowały polskie słodycze? >>

1. Dlaczego warto włączyć "Stranger Things"? Fabuła

"Dzieje się" już od pierwszych minut serialu! Wątek radziecki, związek Mike'a i Eleven, tajemnice... A to tylko akcja rozgrywająca się w pierwszym odcinku 3. sezonu. Plaga umierających szczurów w niewyjaśnionych okolicznościach, a szeryf Hopper jako ojciec dorastającej nastolatki? Tyle wątków, aż trudno zdecydować się, który jest najciekawszy. Jest jeszcze kwestia dotycząca Billy'ego (ważne!) i co będzie ze Steve'em? Tyle pytań!

Spokojnie, nie jest tylko cukierkowo, jak w kiczowatych produkcjach dla młodszych widzów (skrót PG-13 coś wam mówi?). Z każdym odcinkiem robi się coraz mroczniej...

2. Dlaczego warto włączyć "Stranger Things"? Odniesienia do tamtych czasów

Spray do włosów sygnowany przez Farrah Fawcett, moda na centra handlowe (a zwłaszcza na przesiadywanie w nich przez cały dzień), zbyt mocny róż na policzkach, gra D&D (Dungeons & Dragons), atari - to tylko kilka przykładów i odniesień do 1985 roku i amerykańskich realiów z tamtych czasów. Same smaczki!

3. Dlaczego warto włączyć "Stranger Things"? Przyjaźnie

Chłopięce przyjaźnie zmieniają się, zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawiają się dziewczyny. To co jest stałe, nawet w 3. sezonie "Stranger Things", to Steve - nadal jest ulubieńcem Willa i spółki. Co ciekawe, Max i Eleven również zawiązują przyjaźń i to w centrum handlowym. Jest też nowa bohaterka, czyli Robin, dziewczyna z którą Steve pracuje w lodziarni. 

4. Dlaczego warto włączyć "Stranger Things"? Romanse, zwłaszcza te nastoletnie

Czekacie na pocałunek pomiędzy Mike'iem i Eleven?  Lepiej szybko włączcie 3. sezon "Stranger Things", a doczekacie się "nagrody". Zobaczycie również jak rozwija się związek Max i Lucasa. Uwierzycie, że Dustin również ma dziewczynę? Chodzi o tajemniczą i genialną Suzie z Utah (podobno jest ładniejsza od Phoebe Cates). To okropne i jednocześnie romantyczne - zwłaszcza dla nastolatków. Nie martwcie się, nie tylko młodzi przeżywają miłosne rozterki. Jim i Joyce również mają w tej sprawie sporo do powiedzenia. Podobnie Nancy i Jonathan. A co ze Steve'em? Nic już więcej nie powiemy!

5. Dlaczego warto włączyć "Stranger Things"? Ścieżka dźwiękowa

Dobry serial to nie tylko genialna obsada, reżyseria, czy montaż. Liczy się również dobór piosenek. A w "Stranger Things" usłyszymy sporo perełek z lat 80. I to nie tylko te najpopularniejsze. "I just died in your arms" (Cutting Crew), "Hot Blooded" i "Cold as Ice" (Foreigner), "Never Surrender" (Corey Hart), "Workin' For A Livin'" (Huey Lewis & The News), "My Bologna", "Angel" (Madonna), "American Pie" (Don McLean), czy "Wake Me Up Before You Go-Go" (Wham!). Chcecie więcej? Po prostu włączcie Netflix.