Hotel Europejski został otwarty w 1857, a zbudowano go według projektu Henryka i Leandra Marconich. Neorenesansowy budynek blisko dwa lata temu został odnowiony i w drugim kwartale 2018 roku zadebiutował w odświeżonej odsłonie (według projektu biura Sud Architekt Polska i londyńskiej pracowni Fox Linton) oraz pod nową nazwą: jako Raffles Europejski Warsaw. Cel się ziścił - Europejski to dziś najbardziej luksusowy hotel w Polsce, a o jego apartamentach, salach konferencyjnych, restauracjach czy spa z basenem rozpisują się najważniejsze magazyny i serwisy. Co dokładnie sprawia, że Raffles jest tak wyjątkowy?

Raffles Europejski: Sztuka

To nie tylko hotel, ale też prawdziwa galeria sztuki - we wnętrzach budynku znajduje się jedna z największych w Polsce prywatnych kolekcji. Niepowtarzalne dzieła w liczbie blisko pięciuset znajdziecie tutaj tak samo w przestrzeniach wspólnych hotelu, np. w restauracji, jak w pokojach i apartamentach. Prace ponad stu dwudziestu artystów wybrały specjalnie na prośbę Raffles słynne kuratorki, Anda Rottenberg i Barbara Piwowarska. Na ścianach zobaczycie między innymi dzieła Edwarda Dwurnika, Tadeusza Rolke, Leona Tarasewicza czy Wilhelma Sasnala. 

Raffles Europejski: Designerskie wnętrza

Artystyczne żyrandole, oryginalna mozaika z lat 60., marmury, designerskie dywany i meble - przebywanie we wnętrzach Raffles Europejski to niesamowite doznanie wizualne, które trzeba przeżyć przynajmniej raz w życiu, a każdy pokój czy część wspólna aż prosi się o zdjęcie na Instagram. Przestrzenie hotelowe zaprojektowała postać niezwykła - scenograf Boris Kudlička wraz ze swoim zespołem. Słowak jest znany przede wszystkim z zachwycających scenografii do spektakli operowych - między innymi "Otello", "Orfeusz i Eurydyka" czy "Umarłe miasto", ale od kilku lat zajmuje się także projektowaniem wnętrz i rezydencji. Za przestrzenie restauracyjne (Europejski Grill, Long Bar, Lourse) odpowiada z kolei hiszpańska pracownia Lazaro Rosa Violan.

Raffles Europejski: Kuchnia

Wagyu Flat Iron Steak, Homar Kanadyjski, a może po prostu Jajka po Benedyktyńsku? Potrawy serwowane w Raffles Europejski cieszą żołądek i oko, bo nawet najprostszy posiłek jest tutaj przygotowywany z największą pieczołowitością. Jeśli zdecydujecie się na kolację w tym miejscu, możecie być pewni, że wybierając nawet cokolwiek z hotelowego menu będziecie zachwyceni. Autorska kuchnia jest tutaj prowadzona pod egidą dwóch utalentowanych szefów: Executive Chef Raffles Europejski, Benat Alonso z kraju Basków oraz Head Chef Europejski Grill, Polak Witek Iwański.

Raffles Europejski: Spa

Mówi się, że hotelowe spa to prawdziwa oaza w centrum Warszawy. Jego wnętrza to hołd dla odnawialnego cyklu kwiatu lotosu, który zsynchronizowany jest z rytmem dnia, a jego siła i elegancja są niesamowicie podziwiane. W Raffles Spa czeka na Was aż pięć pokojów zabiegowych i jeden pokój VIP dla par lub przyjaciół. Tam spróbujecie zabiegów odmładzających na bazie luksusowych marek, odwiedzicie strefy relaksacyjne z saunami, prysznicami witalności czy strefą fitness 24/7. W przepięknych marmurowych wnętrzach można się całkowicie wyłączyć z rytmu wielkiego miasta i prawdziwie odpocząć.

Raffles Europejski: Okolica

Okolica Raffles Europejski jest od samego początku miejscem spotkań artystów, przedstawicieli prasy, śmietanki towarzyskiej i turystów, którzy szukają najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Hotel usytuowany jest w samym centrum miasta, w historycznej części stolicy - przy Trakcie Królewskim. W jego sąsiedztwie znajdziecie najważniejsze kulturalne i wizualne punkty na mapie stolicy: galerię sztuki Zachętę, Ogród Saski i Teatr Wielki. 

Polecamy to miejsce na brunch, odpoczynek oraz spotkanie ze sztuką - jeśli tylko chcecie dołączyć do grona prawdziwych estetów i zanurzyć się w niesamowitości Raffles Europejski.