Pomysły na Dzień Kobiet: spa i sport

Codziennie na  śniadanie zjadacie stres? Zniwelujcie go i pozwólcie swojemu organizmowi prawdziwie się zrelaksować. Należy Wam się! Jeśli nie uczęszczacie regularnie na zajęcia lub siłownię, możecie tego dnia zapisać się na jednorazową lekcję i nauczyć się czegoś nowego. Joga, aerial hoop, a może pilates? Ten ostatni to nie tylko ulubiony sport Meghan Markle, ale też aktywność, która przechodzi właśnie swój renesans. Nie mylcie go ze spokojnym przeciąganiem się na macie czy poranną gimnastyką - pilates ćwiczy się dziś na specjalnych sprzętach i jest naprawdę ekscytujący. Po nim obowiązkowo spa, z odprężającym masażem i zabiegiem na twarz albo medytacja (np. w w Instytucie MAE').

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MAE’ Health (@maehealthinstitute) Mar 3, 2019 o 1:39 PST

Pomysły na Dzień Kobiet: spotkania z inspirującymi kobietami

Tej opcji nie może zabraknąć - w końcu to nasz dzień, więc warto spędzić go w gronie innych kobiet i wymienić się dobrą energią. W warszawskim sklepie z ceramiką, Porcelanowa, organizowane jest spotkanie z artystkami, ceramiczkami i projektantkami - między innymi Malwiną Konopacką i Iriną Grishiną. Będzie można z nimi porozmawiać przy kawie (oczywiście w pięknej filiżance), zasięgnąć inspiracji i dostać rabat. Z kolei w Teatrze 6. Piętro organizowany jest koncert łączący w sobie dwa święta: Dzień Kobiet i Dzień Matki, na którym polscy artyści (m.in. siostry Przybysz, Ralph Kaminski i Monika Urlik) przedstawią w nowoczesnych aranżacjach listy Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Sprawdźcie koniecznie, co dzieje się jeszcze w Waszej okolicy - na 8 marca przygotowane jest wiele wyjątkowych wydarzeń.

Może akurat nauczycie się UX designu, który zawsze Was intrygował albo skomponujecie piękny bukiet na warsztatach w pobliskiej kwiaciarni?

Pomysły na Dzień Kobiet: pyszny lunch z kieliszkiem prosecco

Robi się coraz cieplej. Jeśli z lunchem (nawet późnym) powoli przenosicie się na balkon albo umawiacie z przyjaciółkami w słonecznym salonie, zamieńcie herbatę na kieliszek prosecco. Wiecie, że Gancia, najstarsza włoska marka wina musującego, od prawie 170 lat towarzyszy rodzinnym uroczystościom i spotkaniom w gronie przyjaciół? Nie może być lepszego towarzysza do uczczenia tego dnia. W Dzień Kobiet podarujcie sobie wszystko, co najlepsze: włoskie prosecco w designerskiej butelce, francuskie croissanty i hiszpańskie oliwki. 

Pomysły na Dzień Kobiet: spersonalizowane kosmetyki

Coś dla fanek bardzo osobistych prezentów. W laboratorium MO61, które znajdziecie między innymi w Krakowie i w Warszawie, możecie stworzyć swój własny zapach. Najlepsze "nosy" w kraju przeprowadzą Was tam przez świat zapachów, pomogą wybrać te, które naprawdę do Was pasują i skomponować jedyne w swoim rodzaju perfumy (często z bardzo oryginalnych nut zapachowych, które nie są dostępne w klasycznych perfumeriach). Jeśli na dodatek jesteście fankami makijażu, koniecznie zajrzyjcie do LipLab - to nowo otwarte miejsce na warszawskim Powiślu, w którym stworzycie od początku do końca autorską pomadkę i zrobicie peeling ust.

Pomysły na Dzień Kobiet: zróbcie sobie city break

Tegoroczny Dzień Kobiet wypada w piątek - idealnie, żeby wyjść wcześniej z pracy i spontanicznie pojechać gdzieś na dwa dni. Polskie morze wiosną, Toruń (gdzie przy okazji odbywa się własnie wystawa Mariny Abramović), szybki Berlin, a może wyjazd za miasto do dawno nie widzianej ciotki i spacer po lesie? Zmieńcie otoczenie: niech ten weekend będzie naprawdę wyjątkowy i bogaty w przyjemności. Możecie je ze sobą łączyć, urozmaicać i dzielić z bliskimi Wam kobietami - zasłużyłyście wszystkie i doceńcie się najlepiej na świecie.