Wśród zaprezentowanych przez Netfiksa nowości każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wszystko dlatego, że to lista długa i bardzo zróżnicowana. W przyszłym miesiącu na platformie streamingowej zadebiutują dziesiątki filmów, seriali oraz dokumentów. Będą to zarówno produkcje autorskie, jak i na licencji. Kontynuacje znanych formatów i premiery.

Postanowiliśmy wskazać kilka pozycji z listy zaprezentowanej przez Netflix, na które warto czekać w październiku:

Mad Max i Mad Max 2: Wojownik szos (1 października)

Zaczynamy od absolutnej klasyki, czyli filmów Sci-Fi z Melem Gibsonem w roli głównej, które pojawiły się na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Uznawane obecnie za kultowe produkcje już na początku miesiąca zadebiutują na platformie Netflix. To doskonała okazja, żeby je sobie przypomnieć, bo to nadal – nawet kilka dekad później – kawał dobrego kina sensacyjnego. Filmy zostały docenione licznymi nagrodami i otworzyły drogę Gibsonowi do wielkiej kariery.

Sportowe przekręty (6 października)

Serial dokumentalny „Sportowe przekręty” poświęcony został kontrowersjom w świecie sportu, a także wybuchającym w nim licznym skandalom. To nowe, nieznane dotychczas spojrzenie na znane powszechnie sprawy. Ich dogłębnej analizie pomóc mają zaproszeni goście, którzy w wywiadach opowiedzieli z pierwszej ręki o bulwersujących sprawach, które wstrząsnęły swego czasu światem sportu. Pierwsza część dokumentu zadebiutuje 6 października.

Hiacynt (13 października)

Polski thriller stworzony na zamówienie Netfliksa zabierze nas do lat 80. ubiegłego wieku i opowie historię śledztwa prowadzonego w sprawie seryjnego mordercy gejów. Sprawą zajmował będzie się młody milicjant z zasadami – Robert, którego wspierał będzie informator Arek. Film wyreżyserował Piotr Domalewski, a zagrali w nim między innymi Tomasz Ziętek, Hubert Miłkowski, Ada Chlebicka oraz Tomasz Schuchardt.

Locke & Key (sezon 2., 22 października)

Serial łączący w sobie dramat, fantasy oraz horror zadebiutował w 2020 roku i spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony widzów. Netflix szybko zapowiedział przygotowanie kontynuacji. Drugi sezon zadebiutuje na platformie 22 października. „Locke & Key” powstał na podstawie powieści graficznej Joego Hilla i Gabriela Rodrigueza.

Armia złodziei (29 października)

„Armia złodziei” to prequel filmu „Armia umarłych”, który miał swoją premierę w 2021 roku i cieszył się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Przygotowaniem nowej odsłony zajął się reżyser Matthias Schweighöfer, który pracował na scenariuszu Shaya Hattena. Co ciekawe, w filmie zagra sam reżyser, a obok niego pojawią się między innymi Nathalie Emmanuel, Ruby O. Fee i Stuart Martin. „Armia złodziei” utrzyma na jest w klimacie horroru z elementami akcji.