Zanim przejdziemy do samych koszulek (i wyboru tych naszym zdaniem najładniejszych), warto powiedzieć kilka słów o ich producentach. Bo choć w zbiorowej świadomości nadal panuje przekonanie, że ten tort podzielili między siebie przede wszystkim Adidas, Nike i Puma, to wśród klubów Premier League zapanowała dość spora i nieoczekiwana różnorodność.

Jeszcze w poprzednim sezonie trzy wspomniane firmy zaopatrywały 15 spośród 20 klubów najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Teraz ta liczba zmniejszyła się do 10, a kluby zdecydowały się dać szansę innym markom. I tak Adidas współpracuje z czterema klubami (Arsenal, Leeds United, Leicester City i Manchester United), Nike również (Chelsea, Tottenham, Liverpool i Brighton and Hove Albion), a Puma z dwoma (Manchester City i Crystal Palace). Zasłużona brytyjska firma Umbro współpracuje z West Ham United, Burnley i Brentfordem, Hummel ubiera zawodników Evertonu i Southmapton, natomiast Wolverhampton i Newcastle United zdecydowały się na współpracę z Castore. Pozostałe trzy kluby, czyli Watford, Aston Villa i Norwich City noszą produkty odpowiednio Kelme, Kappy i Jomy.

W lidze rywalizuje 20 klubów, a każdy z nich posiada trzy warianty strojów: domowe, wyjazdowe i awaryjne, gdyby pierwsze dwa „gryzły się” kolorystycznie z rywalami. Oto pięć z nich, które naszym zdaniem prezentują się najlepiej.

Top 5 najładniejszych koszulek w Premier League w sezonie 2021/22

5. Crystal Palace (wyjazdowa)

4. Everton (trzeci komplet)

3. Tottenham (wyjazdowa)

2. Manchester City (wyjazdowa)

1. Liverpool (wyjazdowa)