Nie tylko kołnierzyk klasyczny

Mick Jagger w latach siedemdziesiątych był jednym z tych, co raz zarazem udowadniał wszystkim, że rozpięta koszula z kołnierzykiem włoskim to świetny stylizacyjny akcent. Im większe i bardziej spiczaste wyłogi, tym lepiej. Ten element wraz z wypoczynkową marynarką był znakiem rozpoznawczym tamtej dekady. Kluczem do tego był kontrast: jasnobiała rozpięta koszula spoczywająca na głębokiej aksamitnej marynarce była właściwie tak samo cool jak sam muzyk.

Garnitur i T-Shirt

Garniturowy strój nie musi być całkowicie formalny. Jagger pokazał, że również T-shirt świetnie się odnajduje pod wełnianym garniturem. Choć biel często działa najlepiej, to subtelny nadruk nie zaszkodzi. To co się może podobać w tej stylizacji muzyka, to fakt, że Jagger nosi go z typową dla siebie nonszalancją. To nigdy nie była osoba, która przestrzegała zasad mody męskiej, ale tu zaserwował czysty smart casual, który nawet czterdzieści kilka lat później robi wrażenie.

Ponadczasowa kombinacja

Jeśli szukasz stroju, który będzie wyglądał stylowo każdego roku, to Jagger już go wynalazł: beżowe spodnie, niebieska koszula, kapelusz panama i dwukolorowe buty. To kapitalny wygląd na przechadzki po promenadzie lub po francuskiej riwierze. Jest wyrafinowany, ale zarazem prosty i odpowiednio przewiewny. Czego chcieć więcej?

Ubiór dla pana młodego

To doskonały przykład garnituru Jaggera z lat siedemdziesiątych Jaggera, a zarazem lekcja na to, jak powinien się ubierać każdy pan młody. jak powinni się ubierać stajenni. W 1971 roku muzyk wziął ślub w Saint-Tropez z Biancą. Na tę specjalną okazję potrzebował specjalnego garnituru. Na wysokości zadania stanął krawiec z Saville Row – Edward Sexton. Jagger był jego lojalnym klientem, co akurat wcale nie dziwi. Trzyczęściowy garnitur ślubny Jaggera to jedyne w swoim rodzaju połączenie wytworności i ekstrawagancji. I te niesamowite klapy.

Letnia elegancja

Lato już za nami, ale gdy znowu wróci, to warto rozważyć opcję podobną do stylizacji Jaggera. Plisowane spodnie Jaggera, typowa rozpięta koszula z kołnierzykiem cutaway i marynarka z klapami ostrymi są definicją letniej elegancji. Jednokolorowy strój jest manewrem stylizacyjnym, którego większość mężczyzn wciąż się trochę obawia, ale warto pójść śladem wokalisty Stonesów i wkroczyć na wyższy poziom gry.

ELLE MAN POLECA: The Rolling Stones: najlepsze albumy. Od najgorszego do najwybitniejszego [RANKING ELLE MAN]

ZOBACZ: The Rolling Stones wydali pierwszy od 8 lat nowy utwór! Posłuchaj „Living in a Ghost Town”

CZYTAJ: Jim Morrison: stare zdjęcia. Wokalista The Doors był jednym z symboli seksu lat 60. [GALERIA]