Clooney rozpoczynał swoją karierę w latach 80. jak niejeden amerykański aktor – od niewielkich ról w produkcjach telewizyjnych (m.in. „The Facts of Life” czy „Złotka”). Dopiero rola dr Douglasa „Douga” Rossa w serialu medycznym „Ostry dyżur” przyniosła mu w latach 90. światową sławę i otworzyła drzwi do Hollywood. Dalsza część jego kariery jest dobrze znana większości.

Gdy w ostatnich latach obecnie 59-letni aktor pojawiał się na czerwonym dywanie, to zawsze imponował swoim nienagannym stylem – garnitury były klasyczne, stonowane i świetnie skrojone. W końcu nie każdy musi być Jeffem Goldblumem – Clooney doskonale wie, w czym wypada najlepiej.

Jednak wystarczy się cofnąć do lat 90., by zobaczyć, że aktor nie zawsze trzymał się bezwzględnie klasycznej odzieży męskiej. Kilkukrotnie zdarzyło mu się wyskoczyć w inne rejony. Poniżej znajdziecie kilka takich przykładów oraz jeden współczesny z jego garderoby, którymi warto się zainspirować.

1. Krzykliwy krawat

W latach 90. i przez chwilę w nowym wieku Clooney lubił kombinować ze swoją odzieżą. Na tym zdjęciu jego garnitur jest ładne wpisany w konwencję poza jednym elementem – śmiałym krawatem w kwiatki. Tego typu ekscentryczny dodatek potrafi świetnie ożywić całą stylizację. Jeśli ktoś nie chce szaleć z całością, to zawsze warto poeksperymentować z mniejszym elementem – akurat krawat idealnie się do tego nadaje.

2. Komplet jeansowy

Ta kreacja może wręcz zadziwiać, gdy zestawi się ją z obecnym stylem Clooneya, ale aktor rzeczywiście potrafił kiedyś założyć na siebie komplet jeansowy. To wygląd, który jest nie tylko prosty, ale także wciąż trochę traktowany po macoszemu. A przecież w ostatnich latach stał się ponownie jednym z gorących trendów w modzie męskiej. W końcu znajdziemy taki look w kolekcjach Versace, Dsquared2, Louis Vuitton, nie mówiąc o Ralph Lauren.

3. Normcore

Nie tylko Pierce Brosnan uprawiał normcore w latach 90. Jeszcze jakiś czas temu taki wygląd można byłoby ocenić jako obciachowy, ale obecnie jest jednym z filarów mody męskiej. Chodzi w nim przede wszystkim o zwyczajność. Zaprezentowany tutaj przez aktora styl, od jakiegoś czasu określany nazwą normcore, odnosi się do sytuacji, w których ktoś nie chce się odróżniać od innych swoimi ubraniami.

Teraz takie klimaty znajdziemy np. w kolekcjach Balenciagi i Vetements. Buty o masywnych sylwetkach (zwane dad shoes) i szerokie jeansy cieszą się ponownie sporym powodzeniem, co tylko udowadnia, że w modzie niemal wszystko wraca po jakimś czasie ponownie do łask.

4. Wzory

Ta kreacja może na pierwszy rzut oka wyglądać na chaotyczną, ale takie z założenia niedopasowane ciuchy ze wzorem w kratę są obecnie jednym z trendów w modzie męskiej. Paul Smith w swojej kolekcji na jesień/zima 2020 zderzył ze sobą garnitur i płaszcz w kratę, zaś Dunhill połączył niebieską koszulę w paski z marynarką w kratę w kolorze łososiowym. Clooney jako trendsetter? Kto by pomyślał.

5. Monochromatycznie

Na koniec coś ze współczesnego stylu Clooneya. Kombinacja granatowego garnituru i koszuli w tym samym kolorze, ale w ciemniejszym odcieniu jest diabelnie prosta, elegancka i efektywna. Kluczem jest dopasowanie garnituru do sylwetki. Co więcej, jest to świetny sposób na uzyskanie jeszcze jednej niezawodnej stylizacji – wystarczy zamienić spodnie garniturowe na jeansy w kolorze indygo i mamy gotowy smart casualowy wygląd na weekend. Granat ma to do siebie, że na każdym wygląda dobrze, więc ta lekcja stylu jest obowiązkowa.

ZOBACZ TEŻ: 5 LEKCJI STYLU Ramiego Maleka. Tak się nosi filmowy Freddie Mercury