Niedawno przyglądaliśmy się najciekawszym markom brytyjskim, włoskim i niemieckim, które tworzą swoje produkty z myślą o mężczyznach. Tym razem pod lupę weźmiemy kilka firm z Holandii, o których warto pamiętać podczas kolejnych zakupów.

Suitsupply

Bez wątpienia jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych marek holenderskich ze świata mody męskiej. Suitsupply od samego początku swojego istnienia (czyli od 2000 roku) mocno stawiała na sprzedaż online, co w przypadku ubrań (a szczególnie garniturów) nie było zbyt popularną praktyką. Marka przedstawiała zresztą garnitur jako element lifestyle’u – coś, co zakłada się nie tylko z konieczności, ale również dla przyjemności. I trzeba przyznać, że wybrany przez nią kierunek zdecydowanie się opłacił. W Suitsupply można kupić gotowe garnitury z wieszaka lub skorzystać z opcji szycia na zamówienie.

Scotch & Soda

Chyba najbardziej znana holenderska marka odzieżowa na polskim rynku. Choć firma nie ma swoich własnych sklepów w naszym kraju, to jej produkty znajdują się w ofercie sklepów multibrandowych, takich jak chociażby Answear czy Zalando. Scotch & Soda oferuje swoim klientom całą gamę ubrań z gatunku tych casualowych – od t-shirtów, poprzez koszule i spodnie, po czapki, paski i inne akcesoria. Stylistyka? Raczej stonowana.

Denham

Firma stosunkowo młoda, bo założona w 2008 roku, ale dzięki swoim produktom i przemyślanym działaniom marketingowym zdążyła zdobyć spore uznanie nie tylko w Holandii. Denham oferuje swoim klientom przede wszystkim spodnie jeansowe. Filozofia firmy opiera się przede wszystkim na jakości oferowanych produktów (jeansy są szyte z materiałów powstających w najbardziej uznanych tkalniach na świecie), a także na podejściu do klienta – kupujący mogą dożywotnio serwisować zakupione przez siebie spodnie.

Daily Paper

Marka również stosunkowo młoda (założona w 2010 roku) i zdecydowanie najbardziej streetwearowa z opisywanych. Sloganem najnowszej kolekcji Daily Paper jest „From Africa To The World” i nie są to puste słowa, bo inspiracje szeroko pojętą kulturą ludów Afryki jest widoczna w praktycznie każdym produkcie marki. W ofercie znajdziemy sporo t-shirtów, spodni typu jogger, bluz z kapturem oraz różnych akcesoriów.

Ace & Tate

Ace & Tate to marka nieco inna od opisywanych, bo w jej ofercie nie znajdziemy ubrań. Przedsiębiorstwo to zajmuje się bowiem produkcją okularów i oprawek – zarówno korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Mocno inspiruje się przy tym wzorami spopularyzowanymi przez takie firmy, jak Ray Ban czy Persol, ale wycenia swoje produkty nieco niżej. Jeśli ktoś szuka relatywnie tanich, a przy tym ładnych oprawek, to powinien się zainteresować ofertą Ace & Tate.