Jeśli ze swoją dziewczyną/partnerką/żoną znacie się od kilku, a nawet kilkunastu lat, doskonale wiecie, jakie filmy lubicie. Zdajecie sobie sprawę, jakie gatunki zazębią się w Waszym przypadku i w zasadzie nie potrzebujecie żadnego uniwersalnego poradnika. Znalezienie dobrego tytułu, który będzie – przynajmniej w założeniu – odpowiadał Wam obojgu, nie będzie stanowiło problemu.

Problemy pojawiają się zazwyczaj wtedy, gdy związek dopiero się rozwija, dopiero się poznajecie. Wtedy wspólny wieczór przed telewizorem może okazać się szansą na pogłębienie relacji. Tylko jaki film wybrać, żeby był on odpowiedni zarówno dla Ciebie, jak i dla Niej? Mamy kilka propozycji, które można określić mianem – przynajmniej w większości – bezpiecznych. Oto filmy na wieczór z dziewczyną:

Filmy na wieczór z dziewczyną – Podróż na sto stóp

Komediodramat w reżyserii Lasse Hallström opowiada o hinduskiej rodzinie, która przeprowadza się do Francji, gdzie otwiera własną restauracje. Lekki, choć poruszający sporo ważnych tematów film, to doskonała propozycja na wieczorny seans we dwoje. Produkcja zachwyca realizacją, a także aktorskim kunsztem. Główną rolę w „Podróży na sto stóp” zagrała niezawodna Helen Mirren. W filmie nie brakuje wątków obyczajowych, które wypadają zaskakująco naturalnie, a sama historia wciąga i fascynuje. Należy docenić również uniwersalizm płynący z dzieła Hallström.

Filmy na wieczór z dziewczyną – Czas na miłość

Niecodzienne, ale jakże udane pomieszanie gatunkowe. W „Czasie na miłość” mamy wątki dramatyczne, romansowe, ale również komediowe oraz... fantasy. Film zaskakuje lekkością i nowatorskim podejściem do tematu szeroko rozumianej komedii romantycznej. Produkcja Richarda Curtisa opowiada o 21-letnim Timie, który odkrywa, że może podróżować w czasie. Nie tylko wykorzystuje ten dar, żeby znaleźć sobie dziewczynę, ale również, aby uczynić świat lepszym. Pozytywna produkcja, która będzie odpowiednim wyborem zarówno dla niej, jak i dla niego. Bo to zwyczajnie ciekawa i wciągająca historia nie tylko o miłości.

Filmy na wieczór z dziewczyną – Między słowami

Opowieść o dwójce samotnych ludzi, którzy przebywają akurat w Tokio, a którzy w pewnym momencie nawiązują ze sobą relację. Melodramat z elementami komedii to czołowe dzieło Sofii Coppoli, która doceniona została za niego Oscarem. W filmie główne role zagrali Bill Murray oraz Scarlett Johansson. Produkcja zachwyca scenografią i dialogami, ale również uniwersalną historią związku pomiędzy dwiema osobami – w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami. Bohaterów łączy fakt, że oboje poszukują drugiego człowieka, który będzie wsparciem i szansą na lepsze życie.

Filmy na wieczór z dziewczyną – Miłość i inne używki

Tutaj trochę bardziej pokręcona historia, ponieważ film opowiada o sprzedawcy... Viagry, który zakochuje się – niestety bez wzajemności – w chorej na Parkinsona Maggie. Jak nietrudno się domyślić, doprowadza to do wielu niecodziennych sytuacji. Choć „Miłość i inne używki” ma wyraźnie zaznaczony wątek komediowy, sporo w filmie motywów rodem z dramatu czy romansu. Ale to dobrze, ponieważ dodaje to produkcji głębi, a także sprawia, że ogląda się ją naprawdę przyjemnie. W nagrodzonym wieloma prestiżowymi nagrodami w filmie zagrali Anne Hathaway oraz Jake Gyllenhaal.

Filmy na wieczór z dziewczyną – Gorzkie gody

Na koniec propozycja dla najodważniejszych. Bo „Gorzkie gody” to dzieło z wielu powodów wybitne, ale jednak kontrowersyjne, ponieważ będące połączeniem kina erotycznego oraz melodramatycznego. Produkcja w reżyserii Romana Polańskiego zachwyca fabułą i ujęciami miłosnych zbliżeń, ale na pewno nie jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy szukają filmu dla dwojga. Nie oznacza to jednak, że się nie nadaje. Sięgając jednak po ten tytuł musisz mieć pewność, że Twoja partnerka będzie zainteresowana dziełem z tej właśnie półki. Dla porządku dodamy, że w filmie z 1992 roku zagrali Emmanuelle Seigner, Hugh Grant oraz Kristin Scott Thomas.

PRZECZYTAJ TEŻ: 10 najlepszych seriali 2021 roku