Rolę planowania w życiu zrozumiałam jako młoda dziewczyna, pracując w branży fashion w Nowym Jorku. Skuteczne planowanie pomogło mi też z radością zatopić się w wirze pracy przy organizacji ogromnych eventów w Atenach. Kocham adrenalinę związaną z tworzeniem dużych przedsięwzięć, dlatego po kilku latach spędzonych z moimi 2 córeczkami, zdecydowałam się na kolejny krok w życiu – powrót do twórczej pracyJ Tak też powstało LoveSimple creations – kobieca marka online, którą stoworzyłam na potrzeby ambitnych i zabieganych kobiet. Od kilku lat projektuję stylowe kalendarze oraz inne przepiękne dodatki do biura i domu. Wiem doskonale, że bez dobrego systemu planowania nie wyprodukowałabym ani jednego kalendarza czy planera. Jednak LoveSimple to więcej niż sklep z pięknymi rzeczami. To także społeczność aktywnych kobiet, które chcą realizować się w pracy i tworzyć udane związki z partnerami, dziećmi czy przyjaciółmi. Te kobiety mają apetyt na życie w zgodzie z własnym marzeniami. Doskonale wiedzą, że mogą podejmować kluczowe życiowe decyzje zgodnie z własną intuicją i czasem iść „na żywioł”, ale potrzebują też planu działania. To dzięki niemu mogą realizować nie tylko to co pilne, ale przede wszystkim to co dla nich ważne. Kobiety ze społeczności LoveSimple łączy poza miłością do piękna właśnie planowanie.

Jak zacząć skutecznie planować?
Nie lubię wchodzić w buty „guru” od planowania. Jednak uważam, że działanie zawsze wygra z niedziałaniem, dlatego chcę podzielić się z Tobą listą czterech kroków, które możesz już dziś wdrożyć w życie. Gwarantuję ci, że jeśli zdecydujesz się je wykonać od zaraz, szybko znajdziesz czas na planowanie. I będziesz już tylko kilka kolejnych kroków od realizacji własnych marzeń.

1. Uświadom sobie czego pragniesz.
Zadaj sobie teraz kilka pytań. Jak chciałbyś żyć? Co chciałabyś zmienić? Czego chcesz mieć więcej, a czego mniej w życiu? Jakie są Twoje marzenia? Wypisz to teraz na kartce. Poważnie! Chcę żebyś wzięła kartkę papieru i dała sobie chwilę na zapisanie własnych marzeń. Nie ograniczaj się i wypisz wszystko, co przychodzi Ci do głowy. Mam świadomość, że może zajmie ci to więcej czasu niż ta chwila i będziesz powracać do tej listy. To jest ok! Noś przy sobie tę kartkę i zaglądaj do niej często. To ważne! Gdy uświadomisz sobie co jest dla Ciebie naprawdę ważne, wtedy znajdziesz motywację do planowania.

2. Kup sobie najpiękniejszy kalendarz jaki znajdziesz.
Kartka papieru czy notes jest dobra na początek, ale planowanie w kilku miejscach się nie sprawdza. Dla mnie kluczem do sukcesu jest jedno narzędzie, w którym w prosty sposób zbierzesz w całość wszystkie wyznaczone sobie cele i priorytety. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych narzędzi do planowania czy fachowo mówiąc do zarządzania, ale jeśli nie masz zbyt wiele czasu na planowanie to najważniejsze, abyś zaczęła od najprostszej rzeczy. Według mnie to kalendarz. Gorąco namawiam Cię, abyś kupiła sobie najpiękniejszy kalendarz, jaki znajdziesz. Pewnie myślisz, że polecę ci teraz SimpleCalendar ;) Oczywiście, tworzę te kalendarze z myślą o stylowych kobietach i gorąco zachęcam do zajrzenia na stronę LoveSimple. Jednak w tym punkcie naprawdę najważniejsze jest to, abyś znalazła cudo w którym się zakochasz! To będzie Twoje centrum dowodzenia na kolejny rok. To właśnie do niego będziesz zaglądać codziennie. Dlatego najważniejsze, abyś znalazła kalendarz, który będzie Cię do tego zachęcał i motywował.

3. Wybierz to, co jest teraz najważniejsze.
Czyli nie wszystko od razu… Paradoksalnie kobiety, które latami nie realizowały swoich marzeń zaraz po ich uświadomieniu chcą zrealizować wszystkie od razu. To pułapka, ale można ją mądrze ominąć. Kluczem jest zdrowy rozsądek i znów - Twój kalendarz. Zapisz w nim wszystkie plany lub schowaj tam swoją kartkę z marzeniami. Jednak zanim to zrobisz wybierz te, które chcesz zrealizować jako pierwsze. Ważne, abyś spojrzała na sytuację w jakiej jesteś. Ile masz realnie czasu na co dzień? Ustalaj swoje priorytety i planuj zgodnie z realiami. Uwierz w metodę małych kroków! Najważniejsze, aby przybliżać się do celu.

4. Działaj!
Masz już wszystkie podstawy, aby planować. Czas na wyrobienie nawyku planowania i działania. Każdego dnia zaglądaj do kalendarza i daj mu się prowadzić. Twoje narzędzie organizacji ma Cię prowadzić za rękę. Jeśli znalazłaś taki właśnie kalendarz, na pewno szybko wyrobisz sobie nawyk planowania. Dla mnie dobry plan to mega duża łatwość działania! Pamiętaj działaj, choćby małymi krokami i ucz się na własnych błędach. To bezcenne lekcje!
Trzymam za Ciebie mocno kciuki! i zapraszam do sklepu LoveSimple oraz do naszych społeczności w social mediach. Znajdziesz tam ogrom inspiracji do życia własnymi marzeniami. Wszystko co tworzę ma wspierać cudowne kobiety, takie jak Ty, do pięknego działania. Dołącz do nas już teraz!

Monika Baczewska-Alexandropoulou
L o v e S i m p l e creations studio

lovesimple.pl