Dwukolorowe usta

Dziś warto szukać alternatywnych pomysłów na makijaż. Mnóstwa propozycji zawsze dostarczają nam projektanci podczas Tygodni Mody. W tym sezonie powraca trend na dwukolorowe usta - najlepiej w stylu fluo. Dokładnie takie, jak na pokazie Holly Fulton.

Kolory szminki nie muszę być całkiem różne. Ale dzięki temu końcowy efekt będzie bardziej interesujący. Jak je nosić? Na początku - konturówka w identycznym kolorze jak nałożona później bazowa pomadka (ELLE.pl proponuje róż). Następnie za pomocą chusteczki, wytrzyj szminkę ze środka dolnej wargi i nałóż w tym miejscu odrobinę innego koloru.

Dobra rada: Umiejętne dobranie odcieni sprawia, że usta wydają się pełniejsze.

Dwukolorowe usta, trendy wiosna/lato 2013, pokaz Holly Fulton, Fashion Week London, fot. ImaxTree

Oryginalny french>>


Oryginalny french

Klasyczny french z białą końcówką już od dawna pozostaje w cieniu kolorowego manicure. Najmodniejszy trend na ten sezon? Albo intensywne kolory frenchu, albo czarna, matowa końcówka.

Długie paznokcie zakończone kolorem, pojawiają się regularnie podczas wielu pokazów mody. Trend na czarną końcówkę lansował na przykład Alexis Mabille, natomiast kolory były znakiem rozpoznawczym podczas pokazu Petera Som.

Peter Som, trendy wiosna/lato 2013, Fashion Week, fot. ImaxTree

French manicure z matowymi czarnymi końcówkami, fot. currentfixation.tumblr.com, via Pinterest

Kolorowa kreska>>

Kolorowa kreska

Zapomnij na chwilę o naturalnym wyglądzie! Projektanci stawiają w tym roku na uderzające kolorami tęczy - neonowe eyelinery! Jak je nosić? Najlepiej minimalistycznie, tworząc kreskę w stylu kociego oka. Takie orzeźwiające kolory nie znoszą konkurencji.

Jeśli nie masz wprawy w malowaniu się eyelinerem, możesz sięgnąć po kolorowe cienie do powiek.

Kenzo, trendy wiosna/lato 2013, Fashion Week, fot. ImaxTree

Fryzury awaryjne - zobacz 10 najlepszych>>