Kąpiel do włosów 

Klasyczny szampon to jedno - kąpiel do włosów to znacznie wyższy poziom pielęgnacyjnego wtajemniczenia. Formuła takiego kosmetyku jest skomponowana nieco inaczej. W środku kąpieli do włosów znajdziecie połączenia silnie rewitalizujących włosy składników, np: pro-keratynę, ceramidy i regenerujący ekstrakt roślinny. Podsumowując - kąpiel do włosów poza oczyszczaniem skóry głowy skutecznie poprawia także kondycję włosów sprawiając, że stają się odżywione już po samym myciu.

Serum 

Zamiast na serum znacznie częściej decydujemy się na lekkie mgiełki do włosów, które mają je nawilżyć i pomóc podczas rozczesywania. Serum do włosów to kosmetyk znacznie silniej skoncentrowany, który możesz stosować równie często, najlepiej na noc. W składzie tego typu produktów najczęściej znajduje się witamina E i witaminy z grupy B, które nawilżają i wygładzają włosy, kwas hialuronowy, a także ekstrakty roślinne. Efekt po? Głęboka regeneracja bez obciążenia pasm i piękny połysk

Wcierka 

Wcierka i masaż skóry głowy to nie tylko podstawa szybkiego zapuszczania włosów, ale także ich ekspresowej i skutecznej regeneracji. Masaż pobudza krążenie krwi i dotlenia cebulki, a w połączeniu z odpowiednią wcierką jest w stanie zdziałać cudna na naszej głowie. Możesz wybrać wcierkę wzmacniającą, odżywiającą czy niwelującą przetłuszczanie się włosów. W składzie wcierki szukaj takich składników, jak bursztyn czy rzepa i staraj się unikać produktów z dużą zawartością alkoholu, które mogą podrażniać skórę głowy. Masaż z wcierką warto wykonywać przynajmniej raz w tygodniu przez ok. 3 minuty. 

Czytaj też: 4 największe błędy, które popełniasz podczas mycia włosów. Tak nieświadomie szkodzisz swoim kosmykom>>