1. Olejek/płyn miceralny

To najważniejszy etap zmywania makijażu, jeśli używasz podkładu, lub kryjącego pudru. Olejek do demakijażu w jednym kroku usunie wszystkie zanieczyszczenia, makijaż cery, a nawet wodoodporną maskarę. Ten marki Kiré Skin nadaje się również do bardzo wrażliwej skóry, oraz ma działanie przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe. Dla posiadaczek tłustej cery lepiej może sprawdzić się płyn miceralny. Nawilżająca esencja micelarna od Miya dokładnie oczyszcza skórę z makijażu jednocześnie pielęgnując ją. Odświeża i nawilża, bez pozostawiania tłustej warstwy.

4 urodowe postanowienia, które powinnaś wprowadzić od nowego roku, aby spowolnić starzenie się skóry >>

2. Żel/pianka

Drugi etap poprawnego demakijażu to dokładne oczyszczanie cery żelem lub pianką myjąca. Dla suchej, wrażliwej skóry lepszym wyborem będzie delikatny produkt, jak na przykład kojący żel oczyszczający do mycia twarzy Bioderma Sensibio. Nie zawiera mydła ani mocnych surfaktantów, dzięki czemu nie narusza bariery hydrolipidowej. Wolisz mocniej oczyszczającą piankę? C-Sensation od Eveline zawiera aż 10% stężenie witaminy C, dzięki której działa rozświetlająco i odmładzająco na skórę.

3. Tonik

Pomiędzy demakijażem a nawilżającym serum warto uwzględnić tonik dopasowany do potrzeb twojej skóry. Pomoże przygotować ją do dalszej pielęgnacji, oczyścić z pozostałości produktu do mycia twarzy lub niedokładnie usuniętego makijażu. Ponadto wyrówna pH skóry po kontakcie z wodą kranową. Możesz wypróbować tonik nawilżający marki KOI, który przywraca skórze naturalne pH, łagodzi podrażnia, działa przeciwzapalnie i głęboko nawilża. Dla skóry dojrzałej i tej z problemami naszym faworytem jest złuszczający tonik z kwasami PHA od LAST. Zwęża pory, niweluje przebarwienia wygładza i pobudza produkcję kolagenu.

Tonik z kwasem glikolowym – jaki wybrać, aby pozbyć się zmarszczek, przebarwień i zaskórników?>>