Marta Krupińska, szef działu urody
Seksu czy sensu – czego szukamy na najpopularniejszej aplikacji randkowej? Autorka przez dwa lata umawiała się z facetami ­poznanymi na Tinderze. Bywało różnie: raz śmiesznie, raz strasznie. Taka jest też ta książka – czyta się ją jednym tchem, wybuchając śmiechem i tłumiąc łzy.

„50 twarzy Tindera”, Joanna Jędrusik

Podobny obraz

Anna Luboń, szef działu kultury
Celna, kompletnie pozbawiona oporów satyra. Można się śmiać zarówno z hipsterskich latte-artystów z wielkiego miasta, jak i z ich nowobogackich rodziców budujących małomiasteczkowe, wykładane boazerią fortuny w latach 90. Wszystko tu jest i wszystko jest bardzo smaczne. 

„Taśmy rodzinne”, Maciej Marcisz

Ewa Morgunov, szef działu foto
Kresy Wschodnie, Śląsk i Warszawa u progu drugiej wojny światowej – widziane oczami Virgilii, amerykańskiej żony księcia Pawła Sapiehy. Autorka bardzo wnikliwie opisuje egzotyczną, niezrozumiałą dla niej rzeczywistość – tak różną od tej, w której się wychowała.

„Sapieha. Amerykańska księżna. Z nowego Jorku do Siedlisk”, Virgilia Sapieha

Maja Naskrętska, stylistka
Świetnie napisana powieść składa się z dwóch historii. Mary-Alice, która marzy o karierze literackiej, poznaje w parku słynnego pisarza. Mogłaby być jego wnuczką, zostaje kochanką. Łączy ich równie silna namiętność co pustka. Z kolei Amar ma irackie korzenie, nowojorski akcent i dyplom ekonomisty. O swoim bardzo amerykańskim życiu będzie rozmyślał w Londynie, gdzie zostanie zatrzymany na lotnisku. 

„Asymetria”, Lisa Hallyday

Michał Szulc, projektant
Najlepszą wakacyjną lekturą będzie coś od Ignacego Karpowicza. Jeśli wolicie spędzić urlop z uśmiechem, sięgnijcie po „Ości”. „Sońka” – moja ulubiona historia pióra Karpowicza – to krótki miks współczesności i polskiej, nie zawsze przyjemnej, historii. Proza Karpowicza wciąga jak najlepszy współczesny serial. Wątki mieszają się w zastraszającym tempie, historia z każdą stroną nabiera rumieńców, by w ostatnich rozdziałach zaskoczyć czytelnika niespodziewanym rozwiązaniem. 

„Sońka”, Ignacy Karpowicz

Marta Drożdż, redaktor naczelna
454 strony, które czytasz jednym tchem. Ta książka wciąga jak świetny serial. Trochę poważnie, trochę popowo. I przekrojowo o zjawiskach, które dzieją się wokół nas, i próbie odpowiedzi na pytanie, co dalej. Porządkuje, pomaga zrozumieć dzisiejszy świat i daje nadzieję na przyszłość. 

„21 lekcji na XXI wiek”, Yuval Noah Harari

Ewa Stępień, redaktor online
Jak wyglądają dziś relacje? Kristen Roupenian w 12 opowiadaniach prezentuje dzisiejsze pokolenie a nawet więcej, obnaża je. Emocje, słabości, związki, wszystko w mocno skondensowanej formie. Dlaczego „Kociarz” zachwyca, fascynuje i jednocześnie oburza i przeraża? Warto się przekonać. 

„Kociarz”, Kristen Roupenian

Znalezione obrazy dla zapytania Książka

Bartek Rączkowski, sekretarz redakcji
Komiksowa podróż w głąb mózgu. W lesie ­neuronów, wśród dendrytów, aksonów, mitochondriów i synaps, kryją się wybitni naukowcy, często nobliści, którzy pomagają pojąć, jak ta cała aparatura działa. Brzmi abstrakcyjnie? Może tak, ale jest zrozumiałe, przystępne 
i z fantazją. Zupełnie inaczej niż w szkole.

„Neurokomiks”, Matteo Farinella, Hana Ros

Znalezione obrazy dla zapytania neurokomiks hana roš matteo farinella

Karolina Limbach, stylistka
Dwa lata temu koleżanka z redakcji poleciła mi na wakacje książkę Jakuba Żulczyka, „Instytut”. To był  strzał w dziesiątkę, więc teraz ja podaję ją dalej! Idealna na leżak, trzymająca w napięciu powieść o uwięzionej w jednym miejscu grupie ludzi, o tym, jak przypadek potrafi zmienić w życiu wszystko. 

„Instytut”, Jakub Żulczyk