W świecie, w którym tempo życia nie sprzyja pochylaniu się nad czymś innym niż nad bieżącymi obowiązkami, ciężko myśleć o własnych potrzebach, a co dopiero o innych ludziach. Na szczęście są jeszcze tacy, którzy w krzątaninie dnia codziennego znajdują czas na czynienie dobra. Niektórym udaje się nawet zarazić inne osoby pasją do pomagania – i to nie tylko rodzinę i przyjaciół, a środowisko biznesowe. I jak się okazuje korzyści dla wszystkich jest o wiele więcej niż mogłoby się początkowo wydawać.  

Społeczna odpowiedzialność biznesu, tzw. CSR (z ang. corporate social responsibility) to bardzo ważna i potrzebna praktyka we współczesnym świecie i na szczęście coraz popularniejsza. Długo wiele firm koncentrowało się wyłącznie na celach biznesowych i na własnej organizacji, nie wykorzystując drzemiącego w nich potencjału, nie tylko finansowego. Na szczęście jednak grono pomagających rośnie, a niektórzy poza pieniędzmi są w stanie zaoferować zdecydowanie więcej – swój czas i uważność na potrzeby innych. Zarażając tym sposobem myślenia obchody 20-lecia świętować postanowiła nieruchomościowa spółka – Adgar Poland, która pomaganie ma we krwi, ale przy okazji okrągłej rocznicy postanowiła pomóc z 20-krotnie większą siłą, angażując nie tylko pracowników firmy, ale i klientów czy partnerów biznesowych.

Według założeń zaproszeni do rocznicowych obchodów goście mieli podejmować wyzwania wiążące się z szeroko pojętym CSR-em. Wszystko zaczęło się od wspólnego zaprojektowania koszulek, które potem zostały wystawione na aukcję, a fundusze przekazane na cele charytatywne. Następnie wspólnie zbierano niepotrzebne, przeznaczone do utylizacji rośliny, z których każda znalazła nowy dom. Kolejna akcja w sportowym duchu walki wymagała nie tylko wielkiego serca, ale i silnych mięśni. Dyrektor generalny, Eyal Litwin skutecznie zmotywował uczestników do podjęcia różnorodnych wyzwań sportowych, a za każde zakończone sukcesem zadanie Adgar przekazał w sumie 20 000 zł na szczytne cele. Po sportowych wysiłkach nadszedł moment na zajęcie się planetą, stąd akcje ,,Dajemy oddech miastu’’ i,,#Trash Challenge’’ – czyli sadzenie drzew i sprzątnie śmieci w biznesowej dzielnicy stolicy. W międzyczasie grupa chętnych osób zasadziła drzewa w ogrodzie, należącym do Domu Opieki Społecznej. Zorganizowano także wyprawkę dla potrzebujących pań i dzieci z Domu Samotnej Matki. Oczywiście, to nie koniec akcji, a dopiero świetny początek. Adgar Poland przygotował jeszcze m.in. warsztaty jogi, renowację wybranej klasy w szkole dla dzieci o specjalnych potrzebach, akcję krwiodawstwa i poszukiwanie dawców szpiku kostnego, zbiórkę rzeczy do schroniska czy możliwość wirtualnej adopcji dowolnego zwierzaka.

Założenia, na których Adgar oparł swoje obchody towarzyszą firmie od lat. Od momentu powstania w 1999 rok firma pozostaje pionierem w tworzeniu unikatowych rozwiązań w przestrzeni biurowej, przyjaznych najemcom i sprzyjających ich biznesowemu rozwojowi. Samodzielnie zarządza własnymi obiektami, przekształcając je w ekologiczne budynki, wyposażając w innowacyjne technologie i stawiając na długofalowe relacje ze swoim najemcami – wszystko po to, aby ludzie mogli pracować w zdrowych, szczęśliwych miejscach.

Do tego, że wspólne pomaganie świetnie integruje, nie trzeba nikogo przekonywać. W tym przypadku integracja jest wielopoziomowa i bardzo korzystna, bo nic tak nie spaja relacji – z pracownikami, klientami, partnerami biznesowymi – jak wspólne pomaganie.