"1983" to serial, który jest skazany na sukces. Za reżyserię produkcji dla Netfliksa odpowiedzialne są: Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska (w grudniowym ELLE przeczytacie wywiad z reżyserkami). W obsadzie znajdziemy najlepszych polskich aktorów,  a producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurassic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company. Do sieci trafił właśnie pierwszy oficjalny zwiastun do "1983". 

Czytaj też: "1983" na Netflix. Poznaj informacje na temat serialu >>

"1983" na Netflix. O czym jest? Fabuła

"Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy." - możemy przeczytać w informacji prasowej na temat "1983" przesłanej przez polski oddział Netflix.

"1983" na Netflix. Obsada

W "1983" główne role zagrają Maciej Musiał i Robert Więckiewicz, ale na ekranie pojawią się również Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz  Ewa Błaszczyk. To niejedyna produkcja Netfliksa, w której zobaczymy Musiała. Aktor dostał angaż również do "Wiedźmina"!

"1983" na Netflix. Pierwszy oficjalny zwiastun