Netflix proponuje nam kontynuacje najpopularniejszych produkcji. Zobaczymy kolejne odcinki takich tytułów jak "Selena", "Miłość, śmierć i roboty", "Kto zabił Sarę?", "Special", czy "The Kominsky Method" oraz "Lucyfer". Te dwie ostatnie produkcje również pożegnamy w tym miesiącu - Netlix pokaże ich finalne odcinki. Ale to nie koniec premier wartych obejrzenia. Nie możemy doczekać się serialu "Halston" o amerykańskim projektancie, czy filmu "Kobieta w oknie" z plejadą gwiazd. Co jeszcze? Zajrzyjcie do naszej listy.

Selena – serial: Część 2 (04.05.2021)

Kontynuacja biografii zmarłej w 1995 roku Seleny, jednej z największych gwiazd muzyki Tejano i Latino na świecie i najbardziej utytułowanej latynoskiej artystki wszech czasów. W tytułową postać wcieliła się Christian Serratos (możecie ją pamiętać ze "Zmierzchu" czy "The Walking Dead").

W miarę jak kariera Seleny nabiera tempa, piosenkarka musi walczyć o to, by pozostać w zgodzie ze sobą, znaleźć czas dla rodziny i zadbać o interesy. 

Potwór (07.05.2021)

To historia Steve’a Harmona (Kelvin Harrison Jr.), 17-letniego prymusa z elitarnej szkoły średniej, który zostaje oskarżony o morderstwo, za co grozi mu dożywocie. Tak zaczyna się dramatyczna batalia sądowa, która zaważy na losach tego bystrego i lubianego ucznia z Harlemu.

Tlen  (12.05.2021)  

Młoda kobieta budzi się w kapsule kriogenicznej. Nie pamięta, kim jest ani jak się tam znalazła. Musi odzyskać pamięć i znaleźć wyjście z tego koszmaru, zanim zabraknie jej tlenu. W roli głównej Mélanie Laurent, gwiazda "6 Underground" oraz "Bękartów wojny".

Halston (14.05.2021)

Miniserial o legendarnym projektancie mody (naprawdę nazywał się Roy Halston Frowick), który stworzył własne imperium w Nowym Jorku. Halston przez lata było synonimem szyku i luksusu, a sam twórca stał się gwiazdą lat 70. i 80. Niestety, gdy dochodzi do "wrogiego przejęcia" marki, dizajner "musi podjąć walkę o zachowanie prawa do swojego najcenniejszego zasobu - nazwy Halston." Nie zabraknie też wątku legendarnego klubu Studio 54, a także znanych osobistości z tamtego okresu - Lizy Minnelli, Krysty Rodriguez, czy Elsy Peretti.

W roli głównej Ewan McGregor. 

Kobieta w oknie (14.05.2021)  

Ekranizacja powieści A.J. Finna. Anna Fox (Amy Adams), psycholog dziecięca z Nowego Jorku, czuje się najbezpieczniej, gdy świat za oknem ogląda z własnego domu. Pewnego dnia staje się jednak świadkiem przerażającej sytuacji, do której dochodzi u mieszkającej od niedawna naprzeciwko rodziny Russellów. Pytanie brzmi, co naprawdę się wydarzyło?

Oprócz Adams na ekranie pojawią się też Gary Oldman, Julianne Moore, Anthony Mackie, Fred Hechinger oraz Wyatt Russell. Za reżyserię odpowiada Joe Wright, autor "Pokuty", "Dumy i uprzedzenia", "Anny Kareniny" czy "Czasu mroku".

Miłość, śmierć i roboty: Sezon 2 (14.05.2021)

Od szalonych przygód na odległych planetach po zatrważające historie rozgrywające się bliżej nas. Kolejna część nagrodzonej Emmy i niezwykle prowokacyjnej antologii. 

Kto zabił Sarę?: Sezon 2 (19.05.2021)

Kontynuacja hitu z tego roku. Przypomnijmy, Skazany za przestępstwo, którego nie popełnił, Alex wychodzi po 18 latach z więzienia. Wszystko, czego pragnie, to zemsta na Rodolfie Lazcano, który wrobił go w morderstwo. Sytuacja komplikuje się, gdy Alex nawiązuje sentymentalną relację z Elisą, najmłodszą córką Lazcano, i gdy odkrywa, że Rodolfo jest niewinny.

W kolejnym sezonie, Alex chcąc dokonać zemsty, musi odkryć ciemną stronę życia swojej zamordowanej siostry Sary i pogodzić się z faktem, że tak naprawdę jej nie znał. 

Special: Sezon 2 (20.05.2021)

Po odsunięciu się od matki Ryan odkrywa świat na własną rękę, doświadczając wzlotów i upadków, jakie przynosi życie i miłość. 

Armia umarłych (21.05.2021)   

Akcja filmu dzieje się w świecie, gdzie zrujnowane i opanowane przez zombie Las Vegas zostało od reszty świata odgrodzone murem. Scott Ward (Dave Bautista), były bohater wojny z zombie, który teraz smaży burgery w barze na przedmieściach, dostaje od szefa kasyna kuszącą ofertę. Bly Tanaka (Hiroyuki Sanada) szuka chętnych gotowych przekraść się do pełnego żywych trupów miasta, żeby odzyskać 200 milionów dolarów ukrytych w podziemnym skarbcu. Za 32 godziny na Las Vegas rząd zrzuci bombę atomową, a zatem czasu zostało mało. Ward wiele do stracenia nie ma, więc podejmuje się zadania i zbiera ekipę równie szalonych fachowców, którzy mu w nim pomogą. Kiedy minuty zaczynają uciekać jak szalone, skarbiec za nic nie chce się otworzyć, a bohaterów otacza horda szybkich i sprytnych zombie, w tym skoku wszech czasów pewna jest już tylko jedna rzecz — kto przetrwa, zgarnie wszystko.

Za reżyserię odpowiada Zack Snyder, autor takich hitów jak "300", "Watchmen. Strażnicy", "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera"

Black Space: Sezon 1 (27.05.2021)

Trzymający w napięciu serial izraelski. Twardy detektyw stosujący niekonwencjonalne metody prowadzi śledztwo w sprawie masakry w szkole średniej w Izraelu dokonanej przez sprawców w maskach jednorożców. 

The Kominsky Method: Sezon 3 (28.05.2021)

W sezonie finałowym (szkoda!) Sandy mierzy się z bolesną stratą i trudnym zobowiązaniem finansowym. Czeka go również ważne spotkanie po latach i duża zmiana zawodowa. 

Lucyfer: Sezon 5 Część 2 (28.05.2021)

Niestety żegnamy się również z zabawnym i charyzmatycznym Lucyferem. Główny bohater z hukiem powróci do krainy żywych, aby udobruchać Chloe. Co to za świat - diabeł ma zawsze pełne ręce roboty… 

Czeka na nas 8 świetnych odcinków. Będzie się działo!

Netflix: nowości na maj 2021. Co warto obejrzeć w tym miesiącu? Najlepsze filmy i seriale [LISTA PREMIER]6

Brakuje wam "Selling Sunset"? Mamy dla was coś podobnego, ale osadzonego w Europie. To program reality TV o członkach bogatej paryskiej rodziny Kretzów, którzy zajmują się handlem luksusowymi nieruchomościami.