Każdy człowiek ma różne potrzeby, które mogą być związane także ze strefą seksualną. Pozycje seksualne są zaś ważnym elementem sztuki miłosnej. Pisano o nich wielokrotnie, choćby w Kamasutrze. Nie ulega wątpliwości, że dobór odpowiednich dla danej pary pozycji wpłynie na osiągnięcie pełnej satysfakcji w łóżku. To sekret udanego życia seksualnego. Prócz szczególnie lubianej pozycji klasycznej, która pozwala cieszyć się wzajemną bliskością przez partnerów, do wyboru macie także wiele innych ciekawych pozycji seksualnych. Przedstawiamy 10, które przyniosą wam najwięcej radości i zapewnią pełne czerpanie satysfakcji z waszego życia erotycznego.

10. Pozycja seksualna kwiat lotosu

W seksie można przybierać wiele pozycji, a inspiracją dla par mogą być choćby pozycje Kamasutry. To właśnie w niej oryginalnie znalazła się pozycja nazywana "kwiatem lotosu". Jest ona być może nieoczywista i nie powala w łatwy sposób osiągnąć orgazmu, ale wszystko to wynagradza parom poczucie bliskości i satysfakcji, także jeśli idzie o wymiar emocjonalny zbliżenia fizycznego. Kwiat lotosu nie jest pozycją dla wszystkich, ponieważ wymaga od kochanków sprawności i wytrzymałości. Należy też pogodzić się ze stosunkowo niewielką swobodą ruchów, jaka dotyczy tej właśnie pozycji seksualnej.

Warto pamiętać, że istnieje kilka odmian tej pozycji. Najpopularniejsze są dwie z nich: z bierną stroną żeńską lub z bierną stroną męską. Polega ona na tym, że mężczyzna siada na łóżku lub podłodze ze skrzyżowanymi nogami, a kobieta siada na nim, nogami oplatając jego biodra. Odchylenie ciał partnerów do tyłu spowoduje, że zmieni się kąt penetracji i ułatwi to mężczyźnie lepszą stymulację punktu G kobiety.

W swojej klasycznej wersji pozycja seksualna kwiat lotosu sprawia, że to kobieta jest stroną czynną i ma nieograniczoną kontrolę nad sytuacją. Decyduje o tempie i głębokości wykonywanych ruchów. Mężczyźnie przypisuje się przy tym stronę bierną.

9. Pozycja seksualna na motyla

To jedna z trudniejszych pozycji w seksie, która wymaga sprawności od partnerów. W pozycji seksualnej na motyla kobieta siada na udach partnera z rozłożonymi nogami i odchyla się do tyłu, podpierając na rękach. Mężczyzna również odchyla się do tyłu i opiera o podłoże dłońmi. Obydwoje stają się stronami czynnymi i mają wpływ na to, jak przebiega stosunek. Poruszając biodrami i odpychając się nogami będą potęgować doznania i prowokować pożądane ruchy posuwiste, aż do osiągnięcia orgazmu. Plusem pozycji na motyla jest możliwość obserwowania wzajemnych reakcji między kochankami.

Otwarty związek: na czym polega życie w wolnym związku? Wady i zalety takiej relacji

8. Pozycja seksualna na siedząco

To jedna z najbardziej pożądanych i satysfakcjonujących pozycji seksualnych dla kobiet. Wszystko z tego względu, że bardzo intensywnie pobudza przednią ścianę pochwy, gdzie znajduje się punkt G. Często stanowi klucz do osiągnięcia orgazmu. Dzięki zastosowaniu tej pozycji sam orgazm staje się pełniejszy i bardziej satysfakcjonujący.

W pozycji "na siedząco" mężczyzna kładzie się na łóżku, a kobieta siada na nim ze zgiętymi nogami. Jej stopy są na łóżku, a ręce na kolanach partnera. Twarze partnerów są zwrócone do siebie.

7. Pozycja seksualna 69

Jedna z najbardziej znanych pozycji seksualnych dla seksu oralnego. Pozycja "69" lub "6 na 9" swoją nazwę wzięła od tego, jak ułożone są w niej ciała partnerów. Tego typu seks oralny pozwala na jednoczesne pieszczenie przez partnerów ich narządów płciowych i nadaje się znakomicie do gry wstępnej. Najczęściej pozycje seksualne oralne 69 polegają na tym, że partnerka leży przy partnerze tak, że jej narządy płciowe znajdują się na wysokości jego twarzy i umożliwiają mu ich stymulowanie ustami i językiem. Kobieta może robić to samo z narządami mężczyzny.

6. Pozycja seksualna misjonarska

Pomimo faktu, że istnieją liczne, nowatorskie pozycje w seksie, a Kamasutra pełna jest propozycji dla partnerów, to jednak nadal największą popularnością wśród kochanków cieszy się pozycja seksualna misjonarska, określana również jako pozycja klasyczna. Polega na tym, że kobieta leży na plecach, z rozchylonymi i lekko ugiętymi nogami, a mężczyzna leży pomiędzy jej nogami i stanowi stronę czynną stosunku. Kontroluje ruchy, sposób i głębokość penetracji oraz dyktuje tempo. Jej popularności nic nie przebije!

5. Pozycja seksualna na jeźdźca

Pozycje w seksie dające kontrolę nad sytuacją kobiecie przynoszą jej wiele satysfakcji, ale jednocześnie wymagają zwiększonej sprawności fizycznej. Kobieta dominować będzie także przy pozycji na jeźdźca. Jest na górze, na mężczyźnie i kontroluje tempo oraz technikę współżycia. Ma wpływ na głębokość i sposób penetracji. Pozycja na jeźdźca to inaczej pozycja na kowbojkę, ponieważ kobieta niejako ujeżdża mężczyznę, siedzą na nim okrakiem, przodem – twarzą w twarz.

4. Pozycja seksualna – Pająk

Ciekawa pod względem konfiguracji pozycja seksualna. W tym przypadku oboje są zwróceni do siebie twarzą, co już jest plusem tej pozycji. Kobieta zakłada swoje rozchylone uda na rozchylone uda partnera i zbliża się do niego. Jej ręce z kolei dają podparcie i spoczywają z tyłu np. na łóżku. Dzięki temu może wykonywać ruchy, które prowadzą do wspólnej przyjemności. Podobnie robi mężczyzna.

3. Pozycja seksualna na pieska

Bardzo znana pozycja seksualna, która dostarcza wiele przyjemności obu partnerom i daje możliwość głębokiej penetracji, choć nie pozwala na pocałunki. To taka pozycja, w której mężczyzna klęka za opierającą się na kolanach i ramionach kobietą i dokonuje penetracji. Pozycja ta daje szansę na silną stymulację punktu G i pieszczenie erogennych miejsc na ciele kobiety.

2. Pozycja seksualna - Bogini

Są w Kamasutrze i takie pozycje seksualne, które pozwalają poczuć się kobiecie niczym prawdziwa bogini, która decyduje niemal o wszystkich aspektach fizycznego zbliżenia. Partnerka w pozycji seksualnej bogini jest stroną dominującą i reguluje doznania. Partner siada na łóżku z lekko zgiętymi nogami w kolanach, które powinny być oparte na ścianie lub na łóżku. Partnerka spoczywa na mężczyźnie i wsuwa sobie penis do pochwy. Pozycja Bogini daje możliwość bycia blisko siebie i całowania się.

1. Pozycja seksualna 68

Ta pozycja w seksie jest podobna do pozycji 69. Zbliżenie wygląda w ten sposób, że jedna osoba leży na plecach z ugiętymi kolanami, a jej stopy spoczywają płasko na podłożu, zaś druga osoba kładzie się na niej, ustawiając się w taki sposób, aby jej części intymne spoczywały w pobliżu ust partnera/partnerki. Oboje mają twarze skierowane ku górze, ale dawca ma pełny dostęp do najważniejszych części ciała, zaś biorca odpoczywa, ciesząc się wrażeniami. To propozycja bardzo dobra dla tych par, które chcą wykorzystywać w seksie zabawki erotyczne.

Istnieje wiele różnych pozycji w seksie, które można stosować na różnych etapach znajomości i przy różnych okazjach. Eksperymentowanie w seksie jest to dobra oznaka tego, że chcemy urozmaicić nasze życie erotyczne. Najważniejsze jednak, aby robić to w porozumieniu i za zgodą drugiej strony. Nic bowiem nie buduje związku bardziej nie obopólne zaufanie. Także (a może przede wszystkim) to w kwestiach seksualnych.