1. Kolor sezonu

Kolor płaszcza sztormiaka, Snapchata i słońca. Jesienią będzie rządził żółty. Ma zastąpić millennial pink. Triumfalny powrót żółtego zaczął się w Skandynawii, która ma teraz największy wpływ na modę. Teraz jego optymizm i moc wywoływania uśmiechu zawładnął całym światem mody. Niech będzie i z tobą!

2. Trend sezonu

Dlaczego to właśnie pokaz marki Off-White był najbardziej oblegany podczas pokazów kolekcji na jesień-zimę? Bo to ona, a przede wszystkim jej dyrektor artystyczny Virgil Abloh, teraz dyktuje trendy. Miks luksusu i streetwearu, który jeszcze niedawno wydawałby się szczytem obciachu, teraz podchwyciły największe domy mody, nawet tak szacowne jak Chanel. Dlaczego tak się dzieje pisze szef działu mody ELLE, Marcin Świderek.

3. Motyw sezonu

Nawiązania do folkloru pojawiają się w filmach, muzyce, na wybiegach największych domów mody. Folk na dobre rozgościł się w wielkim mieście. Czy to tęsknota za utraconą sielanką, czy przeciwnie – próba skonfrontowania się z czymś autentycznym, surowym i dzikim?

4. Makijaż sezonu

Ogniste usta, morskie powieki, twarz w kolorach ziemi lub muśnięta gwiezdnym pyłem. W tym sezonie makijażem rządzą żywioły – odkryj swój we wrześniowym ELLE.

5. Kształt sezonu

Okrągła, duża, wystająca. Dziś wszystko kręci się wokół pupy – ta duża wyznacza nowy kanon piękna. O obfitej pupie śpiewają Beyonce, Rihanna, Nicki Minaj, to ona jest powodem do dumy Kim Kardashian. I obsesją wielu dziewczyn na całym świecie. Szefowa działu urody, Marta Krupińska zastanawia się czy ten trend to efekt wyzwolenia kobiet, czy kolejny fetysz popkultury i przyczyna kompleksów.

6. Zwierzę sezonu

Kto by przypuszczał, że najbardziej trendy zwierzęciem domowym może być kura? Podobno można mieć z nimi naprawdę bliską relację. Pokochały je gwiazdy (Jennifer Aniston ma 17, Julia Roberts – 20), a domy mody, np. Gucci, zatrudniają je do kampanii reklamowych. Kury ozdobne doczekały się swojej wystawy fotografii, która jeździ po całym świecie. Niezwykłe rzeczy o tych pozornie pospolitych ptakach, przeczytasz we wrześniowym ELLE.

7. Wydarzenia sezonu

Jesień sprzyjać będzie uniesieniom kulturalnym. We wrześniowym ELLE dawno nie widziana Agnieszka Grochowska opowiada o swoim nowym serialu „Nielegalni”, Marcin Czarnik o rolach w spektaklach TR Warszawa, Waldemar Dąbrowski o premierach w Operze Narodowej, a Anda Rottenberg o wystawie „Perspektywa wieku dojrzewania”, której jest kuratorką. A oprócz tego masa ciekawych premier i wydarzeń z Polski i świata – sprawdź koniecznie!

8. Kierunek sezonu

Jeśli ciekawi cię, jaki będzie człowiek przyszłości – jak chce wyglądać, kim być, jak i z kim spędzać czas – leć do Tokio. To miejsce, które jest o kilkadziesiąt lat do przodu przed resztą Ziemi. Sprawdź dlaczego i zacznij odkładać na bilet!

9. Słowo sezonu
Na pewno brzydkie. Niecenzuralne i wstydliwe. Takie, którego nie wolno wypowiadać kobietom. W szczególności kobietom! Przeczytaj we wrześniowym ELLE, jaką moc niosą za sobą przekleństwa, dlaczego inaczej są odbierane, gdy wypowiadają je kobiety, a inaczej, gdy mężczyźni. I jak się z tego ograniczenia wyzwolić.

10. ELLE z dodatkami

Wrześniowe ELLE możecie mieć również z jedną z trzech toreb ELLE x Letter Bag lub z wodą termalną Avene.