1. W nowy rok wkraczamy głodni nie tylko nowych doświadczeń, ale smaków, dlatego tematem przewodnim styczniowego numeru ELLE jest jedzenie. Oczywiście jak na pismo o modzie przystało, podchodzimy do niego w dobrym guście. Bo jak się okazuje apetyt na modę i na luksusowe jedzenie teraz idą w parze. Największe światowe domy mody otwierają własne restauracje i food cornery. Na samą myśl o tym trendzie... cieknie nam ślinka. Skąd się wziął ­– czytaj w ELLE.

2. Co będziemy jeść w przyszłości? Za 10 czy 30 lat? Przeczytaj w ELLE – niektóre wizje przypominają filmy science fiction, inne to powrót do odległej przeszłości. Na pewno będzie różnorodnie i – miejmy nadzieję – smacznie.

3. Faktów i mitów o tym, co zdrowe, a co niekoniecznie jest więcej niż dni deszczowych w Azji  podczas monsunów. Z pomocą ekspertów sprawdzamy, co jest prawdą, a co nie.

4. U progu nowego roku patrzymy wprzód. W obszernym horoskopie sprawdzamy, co nas czeka przez najbliższe 12 miesięcy. W artykule „Kochankowie jutra” zastanawiamy się, jak będą wyglądały relacje i seks przyszłości. A w materiale „Zobacz w 2019” zapowiadamy najciekawsze wydarzenia kulturalne.

5. Jednym z nich z pewnością będzie koncert Florence Welch w marcu. Ale już teraz, tylko w ELLE przeczytaj niezwykle szczerą rozmowę wokalistki z jej przyjaciółką, poetką Yrsą Daley-Ward o nałogach, oswajaniu demonów i odnajdowaniu nadziei.

6. Ona: ikona stylu, On: projektant roku. W cyklu „Związki zawodowe” rozmowa laureatów ELLE STYLE Awards Magdy Mołek i Dawida Tomaszewskiego. O miłości, pasjach i oczywiście modzie.

7. Etyczna moda nie musi przypominać szarej papierowej torby. Może być sexy i wyglądać jak milion dolarów – twierdzi projektantka Aniela Fidler. Za pomysł wykorzystania elektroodpadów w kolekcjach Alexandra McQueena dostała właśnie prestiżową Nagrodę Keringa. A w rozmowie z ELLE przekonuje, że świat, także mody, musi się zmienić, żeby jutro w ogóle istniało.

8. Na drugim biegunie mody masowej i jednorazowej jest haute couture – luksus w czystym wydaniu, wielka moda, kunszt najwyższych lotów. W styczniowym ELLE zobaczysz najnowsze kolekcje na jesień/zimę 2019. Zachwycające i inspirujące!

9. Początek roku to oczywiście karnawał. Polecamy widowiskowe makijaże, które zestawiamy z równie widowiskową, dużą biżuterią. Po szaleństwach czas na relaks. Dziennikarki działu urody ELLE odkrywa nowe sposoby odpoczynku: gongi, refleksoterapia, aromaterapia, masaże. Sama rozkosz!

10. Styczniowe ELLE możecie również mieć z filmem biograficznym na DVD pt. "LATO" w reżyserii Kiryła Serebrennikowa - cena z magazynem 22,99 zł.

Pulsujący muzycznym buntem lat 80., uwodzący nieoczywistą historią miłosną. Film, który długo się pamięta (i nuci).
ANNA LUBOŃ, ELLE