Przedstawiamy 10 powodów, dla których warto mieć sierpniowe ELLE:

1. Kapsztad, Budapeszt, Sztokholm, Kopenhaga, Lizbona... Zanim odwiedzisz któreś z tych miast, przeczytaj przewodnik, który specjalnie dla nas przygotowały redaktorki zagranicznych edycji ELLE.

2. Od 15 lat stoi na czele brytyjskiego domu mody Burberry. Postać Christophera Baileya przybliża Marcin Świderek.

3. Magda Frąckowiak projektuje biżuterię, Karlie Kloss programuje i piecze ciasteczka, Miranda Kerr ma własną linię kosmetyków... Poznaj pasje top modelek, które sprawnie przekształciły w prężnie działające biznesy.

4. Chowana pod ubraniem, teraz ma być widoczna! Marta Krupińska sprawdza, jak nosić bieliznę na widoku i nie wyglądać wulgarnie.

5. Za brawurową kreację w "Dziewczynie z portretu" dostała Oscara. Teraz zobaczymy ją w dwóch filmach: "Tulipanowa gorączka" i "Jason Bourne". Tylko u nas wyjątkowy wywiad z Alicią Vikander.

6. O przeprowadzce do Nowego Jorku, roli w blockbusterze "Dzień Niepodległości: Odrodzenie" i tragicznej śmierci siostry Kate Barry tylko dla ELLE opowiada Charlotte Gainsbourg.

7. Mają mocną kreskę i cięte poczucie humoru. Marta Szarejko przedstawia najciekawsze polskie rysowniczki i autorki komiksów.

8. Aktorki mają dość! Seksizmu, nierównych płac i dyskryminacji w przemyśle filmowym. O buncie gwiazd Hollywood prosto z Cannes pisze dla nas Anna Serdiukow.

9. Jakie są najskrytsze fantazje erotyczne Polek? Przeczytaj pikantną debatę, którą poprowadziła Małgorzata Feijdasz-Kaczyńska.

10. Błękit na oku to najmodniejszy trend w makijażu tego lata. Podpowiadamy, jak zrobić nieskazitelne błękitne smoky eye.