1. Bohaterką listopadowego numeru ELLE jest zjawiskowa Julia Pietrucha, wokalistka która zrezygnowała z kariery modelki i aktorki – wszystko po to, by śpiewać. Ostatnio zamieszkała nad morzem, odnalazła miłość i urodziła córeczkę. Kocha zmiany i jest uzależniona od szczęścia. Przeczytaj osobisty wywiad z artystką i zobacz niezwykłą sesję w stylu boho.

2. Jak co roku prezentujemy laureatów ELLE Style Awards najbardziej prestiżowych nagród w świecie mody, przyznawanych lokalnie przez wiele międzynarodowych edycji ELLE. Zobacz, kto w tym roku otrzymał statuetki w ośmiu kategoriach: Projektant roku, Ikona Stylu, Najbardziej stylowy mężczyzna, Marka roku, Fotograf roku, Model(ka) roku, Odkrycie roku.

3. Tematem przewodnim najnowszego numeru są związki muzyki i mody. Jak muzyka wpływała na styl ubierania się? Jak projektanci mody współpracowali z muzykami i jak wspólnie wyznaczali trendy? Dlaczego styl ubierania przez lata definiował przynależność subkulturową i czy nadal odgrywa taką rolę? O tym wszystkim przeczytasz w ELLE.

4. Jeśli mowa o muzyce i modzie, nie może zabraknąć Moniki Brodki – z pewnością najbardziej oryginalnie ubierającej się wokalistki w Polsce. Zaglądamy do jej szafy – tu każda część garderoby ma swoją historię. Jaką? Przeczytaj w ELLE.

5. O małych i dużych miasteczkach, relacjach z mamą i o tym dlaczego jest feministą opowiada Dawid Podsiadło. Uwodząco inteligentny i lekko neurotyczny. Zauroczył nas kompletnie. Przeczytaj wywiad w ELLE – na pewno mu się nie oprzesz.

6. Publikować teksty takiej autorki to prawdziwy zaszczyt. Zadie Smith specjalnie dla ELLE napisała esej o wieku, czasie i starzeniu się. I odkrywa, że to sekretna broń kobiet. Przeczytaj koniecznie!

7. Polska modą stoi. Ubrania rodzimych marek są oryginalne, niesztampowe, często odważne. Nasze stylistki wybrały 20 ubrań i akcesoriów, które można nosić od góry do dołu. Są naprawdę cool!

8. Alerty przeciwsmogowe wywołują strach, ale też pobudzają kreatywność. My już wiemy, co będzie hitem tej jesieni: mocno podkreślone oko i designerska maska antysmogowa. W listopadowym numerze ELLE pokazujemy niezwykłe makijaże i maski, które specjalnie dla ELLE stworzyli najlepsi polscy projektanci.

9. Jeśli smog daje ci się we znaki, ale kochasz miejskie klimaty, mamy coś dla ciebie. Wyjazd do „zielonych” miast przyszłości. Singapur, Kopenhaga i Vancouver są położone na innych kontynentach, ale łączy je podejście ekologii i zrównoważonego rozwoju. Uwaga – wszystkie adresy sprawdzone przez redaktorki ELLE!

10. W tym miesiącu możesz mieć ELLE również z dodatkiem - dwiema pomadkami ochronnymi VIANEK za 12,99 zł.