1. Na okładce – Joanna Kulig. To obecnie największa polska gwiazda kina ­– zachwyciła publiczność w Cannes, Wielkiej Brytanii, teraz podbija Amerykę. Zachwyca rolą w „Zimnej wojnie” i czeka na pierwsze dziecko. O tym i co myśli o spekulacjach na temat Oscara, mówi w szczerej rozmowie z naczelną ELLE, Martą Drożdż.

2. Na światową sławę ma także szanse pierwszy polski serial produkowany dla Netflixa. Antyutopię „1983” o braku wolności i życiu za żelazną kurtyną reżyserowały: Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska, które w ELLE opowiadają o pracy nad serialem i o tym, co same robiły w roku 1983.

3. Dobrej współpracy nie może być bez przyjaźni. O jej sile, swoich najważniejszych relacjach i o tym, czym dla nich jest przyjaźń, mówią reżyserka Jagoda Szelc, piosenkarka Daria Zawiałow, projektantka Ania Kuczyńska, aktorka Orina Krajewska, pisarka Anna Cieplak i reportażystka Katarzyna Surmiak-Domańska. Ich historie są zupełnie inne, a wszystkie – niezwykle inspirujące. Przeczytaj koniecznie!

Imaxtree

4. Polacy za granicą robią karierę także w świecie mody. I to nie tylko modelki. Przedstawiamy najciekawsze nazwiska młodych projektantów, fotografów, szefów castingów, producentów. Do nich należy przyszłość!

5. Uwaga! Trwa „Kolorowy protest”. Czerń, dotychczas najlepsza dotąd przyjaciółka kobiet została zdegradowana do roli dalekiej znajomej. Dlaczego? Przeczytaj w grudniowym ELLE.

6. Mało jest takich osób jak Chiara Ferragni. Kiedy w 2009 zakładała bloga The Blond Salad, nikt nie traktował jej poważnie. Dziś przekształciła go w multimilionową markę, a sama jest gwiazdą, której zaręczyny i ślub transmitowane były na cały świat. Jak to się robi? Przeczytaj wywiad z blogerką w najnowszym ELLE.

7. Kto by pomyślał, że poezja może być modna? A jednak – instapoezja budzi zachwyt millenialsów,  irytację krytyków i coraz częściej wychodzi poza sieć. Tomiki z internetowymi epigramatami i aforyzmami sprzedają się świetnie, a jej twórcy stają się influencerami, o których względy zabiegają wielkie marki.

8. Szlachetne kamienie dodają blasku nie tylko biżuterii. Teraz są w kremach, zabiegach i makijażu. Na nowo doceniono ich naturalnie upiększającą moc. Jak przejawia się magia kamieni – czytaj w ELLE.

9. Już nie musimy liczyć dni „od do” i zaznaczać dni płodnych w kalendarzu. Sprawę załatwiają za nas popularne aplikacje menstruacyjne. Z jakich powodów warto z nich korzystać, a czego nie zastąpią? Testujemy.

10. Grudniowe ELLE możecie mieć z superdodatkami: kalendarzem ELLE (dwie okładki do wyboru) z historią kultowych torebek w środku (22,99 zł) lub z jednym z dwóch odcieni rozświetlacza HD Freedom System marki INGLOT (12, 99 zł).