1. To numer nostalgiczny – szukamy śladów po latach 70., a modelka na okładce, Michelle Gutknecht sfotografowana przez Lolę Banet, jest wystylizowana jak na wyjście do nowojorskiego Studia 54.

2. Zobacz, czym Liza Minelli, Diana Ross czy Grace Jones zachwycały w tamtych latach i jak dzisiaj nosić lakierowane sukienki, kolorowe koturny czy kapelusze z piórami.

3. Lata 70. wracają w popkulturze, która żywi się motywami retro i wciąż czerpie ze starego, dobrego rock and rolla. Więcej w raporcie na łamach kultury ELLE.

4. Dlaczego Rich Cohen, biograf Rolling Stonesów, woli Keitha Richardsa od Micka Jaggera? Dowiesz się u samego źródła, czyli z wywiadu z autorem książki.

5. Nie samą retromanią ELLE żyje. Szef działu mody wybrał się na fashion week do Kopenhagi i podzielił listą swoich zachwytów.

6. Doceniasz czy oceniasz? Debatujemy nad tym, jak rozmawiać ze sobą, żeby się nie ranić i nie wpaść w pułapkę psychologicznej pseudomowy.

7. Nadciąga nowa fala feminizmu, a wszystko dzięki córkom, które dają przykład swoim mamom, jak odważnie iść przez życie.

8. Czy zapach, jak muzyka, może kusić nutami? Przeczytaj, co wybrać, żeby złapać dobry nastrój w domu.

9. Pomogą w tym także ceramiczne cuda – proces ich powstawania prześledziliśmy podczas wizyty w Manufakturze Majolika w Nieborowie.

10. Do pełni dobrego nastroju brakuje już tylko czegoś pysznego, na przykład świąt w wydaniu szefa kuchni modnej warszawskiej restauracji. To kolejna okazja do nostalgicznych podróży retro.