1. Tematem przewodnim lipcowego ELLE jest odpowiedzialna moda. Co robią projektanci, domy mody i sieciówki, by produkować w sposób jak najbardziej przyjazny dla środowiska? Czego powinniśmy od nich wymagać i na co zwracać uwagę podczas zakupów? Co możemy dzięki temu zyskać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz we wnikliwym artykule „Planeta mody”.

2. Jeśli połączy się hasła „eko” i „moda” na myśl przychodzi jedno nazwisko – Stella McCartney. Tylko w ELLE przeczytasz wywiad z projektantką, która od lat udowadnia, że moda i etyka mogą iść w parze. Przez lata była w tym osamotniona, dziś świat podąża za nią.

3. Jak żyć eko i nie zwariować? Szefowa działu urody ELLE robi eksperyment – przestawia się na tryb „ultra eko” – je tylko lokalne warzywa i owoce, używa naturalnych kosmetyków i detergentów, patrzy na etykiety, używa fusów z kawy jako peelingu… Tylko czy to wszystko jest wygodne, praktyczne i łatwe? I ile z jej nowych nawyków przetrwa?

4. Ubrania i dodatki z wymalowanym wielkim logo wracają do łask, choć jeszcze niedawno były uznawane za szczyt złego gustu. Co takiego się stało, że logomania znów święci triumfy? I czym różnie się od tej z lat 80. i 90.?

5. Potrafią zaszaleć, kochają łamać zasady. Łączą ich wspólne fascynacje do Włoch, mody. A co dzieli? Tylko w ELLE aktorka Marieta Żukowska i projektant Łukasz Jemioł opowiadają o swojej niecodziennej przyjaźni.

6. Bohaterka okładki lipcowego ELLE, polska modelka Mag Cysewska chodziła u Chanel, Miu Miu i Saint Laurent. A u nas pokazuje jak kobiece, letnie sukienki maksi nosić do szalonych sneakersów. Sprawdź koniecznie!

7. Tu za dużo, tam za mało… i jak tu pokazać się na plaży? Z pomocą zaakceptowania własnego ciała takim, jakie jest przychodzi ruch „body positive”. O tym, że piękno bez retuszu jest możliwe, coraz częściej przekonują gwiazdy – od Alicii Keys po Emmę Watson, ale też marki, które w kampaniach rezygnują z photoshopa. W lipcowym ELLE przeczytasz, co robić, by przekonać do tego samą siebie.

8. Lato w pełni – namawiamy, by spędzić je z kulturą. W lipcowym ELLE znajdziesz specjalny przegląd festiwali, najlepsze wydarzenia w polskich miastach i przewodnich po wystawach w światowych muzeach mody. 

9. Ludzie kultury rzadko pokazują, jak mieszkają, ale Sofia Coppola zrobiła wyjątek. Reżyserka takich filmów jak „Między słowami” i „Maria Antonina” zaprosiła ELLE do swojego domu na Karaibach – bajkowo położonego i pięknie zaprojektowanego. Warto zobaczyć i się zainspirować!

10. Lipcowe ELLE możesz mieć również z dodatkami: minirękawiczką GLOV Quick Treat do demakijażu w każdej sytuacji lub z filmem "Podatek od miłości" na DVD.