Poniższe zestawienie skupia tytuły nowe, których pierwszy sezon miał swoją premierę w ostatnich dwunastu miesiącach. Nie braliśmy pod uwagę kontynuacji popularnych serii, ponieważ o tych zostało już chyba powiedziane i napisane wszystko, dlatego w naszej ocenie dużo ciekawszym rozwiązaniem będzie wskazanie najlepszych nowych seriali.

Większość pozycji obejrzeć będziecie mogli na najpopularniejszych platformach streamingowych dostępnych w Polsce. Oto nasza lista 10 najlepszych seriali 2021 roku:

Mare z Easttown (HBO GO)

Klasyczny dramat kryminalny z bohaterką, która nie dość, że musi poprowadzić skomplikowane śledztwo, to dodatkowo musi naprawić swoje życie osobiste. Rzecz dzieje się na amerykańskiej prowincji, a serial zaskakuje realizmem oraz prezentacją świata. W roli głównej znakomita Kate Winslet. Produkcja HBO doceniona została czterema nagrodami Emmy. Czy trzeba coś więcej dodawać?

Wąż (Netflix)

Historia jednego z najbardziej znanych seryjnych morderców z Azji Południowo-Wschodniej, Charlesa Sobhraja znanego również jako „Bikini Killer”. Serial zamówiony został przez platformę Netflix, a opowiedziany w formie wielowątkowego kryminału. To nie tylko dobrze zrealizowana produkcja, ale również szansa na poznanie innej, rzadko wybieranej przez twórców wysokobudżetowych seriali azjatyckiej kultury. A sama historia Sobhraja może się podobać (oczywiście jako ciekawostka!).

Lupin (Netflix)

Francusko-amerykański serial to opowieść o złodzieju dżentelmenie, który zainspirował się przygodami Arsène’a Lupina. Jego celem jest zemsta na zamożnej rodzinie, która wyrządzała krzywdę jego ojcu. Świetnie poprowadzona fabuła i nienaganna gra aktorska sprawiają, że „Lupin” to jeden z najlepiej ocenianych seriali ostatnich miesięcy. Serial podzielony został na dwie części, a w sumie pojawiło się dziesięć odcinków.

Biały Lotos (HBO Go)

Tym razem coś lżejszego. Komedia od HBO opowiadająca o gościach hotelowych w ekskluzywnym kurorcie na Hawajach, to nie tylko sporo śmiechu, ale również ciekawa analiza współczesnego społeczeństwa. W obsadzie serialu, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków i widzów, między innymi Murray Bartlett, Connie Britton, Jennifer Coolidge czy Alexandra Daddario. „Biały Lotos” składa się z sześciu epizodów.

PRZECZYTAJ TEŻ: 8 najlepszych gier 2021 roku według ELLE MAN

Skazana (Player)

Polski kryminał opowiada historię Alicji Mazur – znanej ze swojej surowości wobec przestępców sędzi. Sędzi, która oskarżona zostaje o zabójstwo, którego nie popełniła i trafia do więzienia. Musi przetrwać otoczona przez kobiety, które kiedyś sama wysłała za kratki. Może sama historia nie zachwyca oryginalnością, ale „Skazana” została zrealizowana perfekcyjnie. Wciąga i fascynuje. W roli głównej niezawodna Agata Kulesza.

Squid Game (Netflix)

Południowokoreański fenomen, czyli serial, który pobił wszystkie możliwe rekordy na platformie Netflix. Ciekawie zrealizowany dramat z elementami thrillera opowiada o setkach spłukanych osób, którzy – w celu odzyskania stabilności finansowej – wzięli udział w grze. Grze, która jak się później okazało, jest dla nich śmiertelnym zagrożeniem. „Squid Game” to bez wątpienia jedna z najciekawszych premier w tym roku. Wiadomo już, że powstanie kontynuacja!

Kasztanowy ludzik (Netflix)

Kolejny kryminał, ale tym razem rodem z Danii. Klasycznie skonstruowany, z kilkoma ciekawymi wątkami pobocznymi serial to gratka nie tylko dla miłośników dzieł rodem ze Skandynawii, ale po prostu dobrze skonstruowanych kryminałów z elementami thrillera. Produkcja Netfliksa zebrała bardzo pozytywne recenzje i nie powinno to dziwić – ogląda się ją z zapartym tchem, sięgając raz za razem po kolejny odcinek.

Klangor (Canal+)

Kacper Wysocki opowiedział historię psychologa więziennego, który – po tym jak znika jego córka – rozpoczyna niebezpieczne śledztwo na własną rękę. Druga na naszej liście polska produkcja, która bez wątpienia zasługuje na uwagę. Stworzony z dużym rozmachem serial to kolejna propozycja dla miłośników kryminałów. Arkadiusz Jakubik może wpisać do swojego bogatego CV kolejna genialną rolę.

PRZECZYTAJ TEŻ: Najlepsze filmy świąteczne. Co oglądać w Boże Narodzenie? [PRZEGLĄD ELLE MAN]

Witamy na odludziu (HBO Go)

Była Dania, czas na Norwegię. Serial „Witamy na odludziu” to komedia z elementami dramatu. Opowiada historię niewielkiego miasteczka, w którym ściera się ze sobą pięć różnych, wyjątkowych osobowości. Prowadzi to wielu interesujących wydarzeń, którego uczestnikami są główni bohaterowie produkcji. Serial zachwyca przede wszystkim niecodziennym pomysłem na poprowadzenie wątku głównego, a także bezbłędną realizacją.

WandaVision (Disney+)

Na koniec coś dla miłośników Marvela. Prawdopodobnie najlepszy serial osadzony w tym słynnym uniwersum, czyli „WandaVision”, dostępny jest niestety jedynie na platformie Disney+. Dla widzów w Polsce to spory problem, ale warto spróbować obejrzeć serial, bo to naprawdę świetnie poprowadzona historia i niecodzienny sposób jej prezentacji. Twórcy marvelowskich filmów mogą się od Jaca Schaeffera sporo nauczyć.