Uchodzi za jedno z najczystszych i najbezpieczniejszych miejsc na Ziemi. Co roku wygrywa w rankingu najdroższych miast świata, ale w restauracji z gwiazdką Michelina zjesz tu za… 10 zł. Pełne kontrastów, perfekcyjnie łączy nowoczesność z tradycją. A do tego jest rajem dla fanów luksusowych zakupów i ulicznego jedzenia.

Co zobaczyć:

1. Ogrody botaniczne – są jedynymi tropikalnymi wpisanymi na listę UNESCO. Wstęp kosztuje… nic. Płatne jest jedynie wejście do sekcji z orchideami.

2. Gardens by the Bay – jedno z najbardziej instagramowych miejsc w Singapurze. Na pewno kojarzysz znajdujące się w ogrodach futurystyczne stalowe drzewa, które wyglądają jak z przyszłości. Warto zobaczyć je zarówno rano, jak i wieczorem, gdy odbywają się tu pokazy świetlne. Równie uwielbiany przez instagramerów z całego świata jest Cloud Forest – tropikalny las z wodospadem w pomieszczeniu.

3. Marina Bay – z widokiem na kultowy hotel Marina Bay Sands i statuę lwa – symbol Singapuru. W ciągu dnia idealna na spacer, wieczorem na drinka w jednym z kilkudziesięciu barów na dachach z widokiem na całe miasto. Bardzo znane to 1-Altitude czy Kinki. Architekturę jak z pocztówek – najbardziej spektakularne i kolorowe kolonialne budynki – znajdziesz na Haji Lane, Koon Seng Road i w Chinatown.

4. Chinatown, Little India, Kampong Glam – te trzy dzielnice dadzą ci najlepszy obraz Singapuru – prawdziwego tygla kulturowego. Mieszkają tam m.in. Chińczycy, Malajowie, Hindusi i Arabowie.

5. Wyspa Sentosa ma najlepszą plażę w mieście. W luksusowych resortach wypoczywają tam gwiazdy. 

6. Southern Ridges – tropikalna dżungla w samym sercu Singapuru. Możesz się nią przespacerować bez wkładania butów trekkingowych, znajdującym się nad nią mostem. Jego część stanowi słynny Henderson Waves, najwyższy pieszy most w Singapurze, który zdobył liczne nagrody za swój unikatowy design.

Gdzie jeść, spać i robić zakupy w Singapurze przeczytasz w październikowym wydaniu ELLE. Znajdziesz tam również plan na 7 dni w raju.

tekst: Olga Piontek