Czy siemię lniane ma wpływ na odchudzanie?

Rynek zdrowej żywności zawojowały nasiona chia. Ale czy ten super food może się równać z rodzimym siemieniem lnianym? Okazuje się, że nasionka lnu mają w sobie moc substancji o zbawiennym wpływie na urodę i figurę! Wprowadzenie ich do diety usprawni układ trawienny, a przy tym odżywczo wpłynie na włosy, paznokcie oraz skórę. Siemię lniane jest bogatym źródłem rozpuszczalnego błonnika, czy zdrowej dawki cennych kwasów tłuszczowych (omega-3 i omega-6). Dzięki temu nie pozwala na odkładanie się tłuszczu w ciele i stymuluje przemianę materii. Tak, to fakt - dodając je do posiłków przyśpieszysz spalanie tkanki tłuszczowej. Przestaniesz czuć niepohamowany apetyt, gdyż ten składnik usatysfakcjonuje cię na dłużej.

Pamiętaj! W trakcie odchudzania nie powinnaś rezygnować ze zdrowych olejów. Kwasy tłuszczowe są niezbędne w procesie gubienia kilogramów. Organizm nie potrafi wytworzyć ich sam, dlatego należy konsumować je pod postacią ryb, orzechów, ziaren konopi, oliwy z oliwek, oleju rzepakowego, oleju lnianego oraz nasion lnu. Te produkty powodują spadek produkcji insuliny, dzięki czemu spożyty tłuszcz zostaje zamieniony na energię - zamiast odkładać się w postaci "boczków". Wprowadzenie ich do codziennego menu gwaratuje płaski brzuch w szybkim czasie! Siemię lniane to skarbnica silnego antyoksydantu, jakim jest witamina E. Znajdują się w nim także cynk, kwas fenolowy oraz flawonoidy, które poprawiają kondycję organizmu. 

Siemię lniane - jak je jeść?

Chcesz uniknąć częstego sięgania po przekąski? Dodawaj siemię lniane do koktajli a nawet naleśników i domowych wypieków, zastępując nim jajka (wystarczy, że 2 łyżki zmielonych nasion wymieszasz z 1/2 szklanki ciepłej wody). W ten sposób pobudzisz swoje ciało, dając mu porządny zastrzyk energii. Nasionka lnu przemycają do organizmu maksimum korzyści, gdy zjemy je w zmielonej formie. Zmiksuj siemię na proszek w malakserze i trzymaj je w lodówce do dwóch dni. Dzięki temu zawarte w super foodzie substancje aktywne znacząco pobudzą twój metabolizm! Ze zmielonego siemienia lnianego możesz przyrządzić bezglutenową alternatywę dla owsianki. Tak zwana "siemianka" świetnie sprawdzi się na śniadanie, które syci na długo i wpsomaga odchudzanie. 

Siemianka - przepis

Składniki:

szklanka ciepłej wody

2 łyżki zmielonego siemienia lnianego

łyżka maku

łyżeczka miodu

banan

ulubione konfitura

Siemię lniane dokładnie wymieszaj z ciepłą wodą. Następnie powstałą grudkowatą masę przelej do naczynia blendera i zmiksuj z bananem. Całość wymieszaj z makiem, miodem oraz konfiturą, wierzch posypując ulubionymi dodatkami. Siemiankę na mleku przygotujesz dodając zmielone siemię do rondelka z gotującym się mlekiem - resztę czynności należy wykonać w ten sam sposób.

Poznaj zdrowe przepisy z udziałem super foods >>

Akcesoria domowe, kup on-line: