Na aukcji znajdziemy prawdziwe skarby, wśród nich torebki LA BOBA, stoły Comforty, rzeźba Marii Papy Rostkowskiej, adopcja obrazu Babie lato Józefa Chełmońskiego na okres 3 lat lub mecenat nad nowo aranżowaną pierwszą salą Galerii Sztuki XX i XXI wieku na okres jednego roku. Przedstawione zostaną zarówno dzieła takich artystów jak m.in.: Tadeusz Styka, Wojciech Weiss, Leon Chwistek, Xawery Dunikowski, Michał Czepita, Edward Okuń, jak również suknie z lat 20-tych i 30-tych, które być może nosiły damy wkraczające na parkiety Ziemiańskiej, Udziałowej czy Adrii.

Rzeźba Marii Papy Rostowskiej "Matka i dziecko"

Bal inspirowany jest słynnymi balami przygotowywanymi przez przyjaciół zebranych wokół najznamienitszych muzeów na świecie, takich jak Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Za organizację słynnego MET Gala odpowiada sama Anna Wintour

Na balu w stolicy, gości czekają specjalne pokazy tańca, będzie można również sprawdzić własne umiejętności na parkiecie pod okiem profesjonalnych tancerzy, przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. Bale słyną również z powalających kreacji, dlatego specjalnie na to wydarzenie polscy projektanci uszyli unikatowe suknie. Ich pokaz odbył się 2 lutego w Restauracji Belvedere w Warszawie. Inspiracjami były dzieła sztuki i okres 20-lecia międzywojennego. W projekcie wzięła udział plejada znakomitych polskich kreatorów mody: Joanna Klimas, Lidia Kalita, Michał Szulc, Zuo Corp., Serafin Andrzejak, Weave, IZUU, LeBRAND, Michael Hekmat.

"Nie zastanawiałam się ani przez chwilę, czy wziąć udział w tym projekcie. Projektanci powinni wspierać sztukę i to jest oczywiste. Sukni na pokazie było dziesięć i wszystkie oglądało się z zapartym tchem" – powiedziała Joanna Klimas.

Pokaz sukien wieczorowych na I Bal Dobroczynny


Pierwszy po wojnie I Bal Dobroczynny - Spragnieni Piękna na 100-lecie Stowarzyszenia "Przyjaciele MNW" ma na celu nie tylko przypomnieć radość, entuzjazm i potrzebę piękna charakteryzujące tę epokę, ale i poszerzenia grona Przyjaciół i zebranie funduszy na rzecz Muzeum.